Agnieszka Radwańska zdobyła Sztokholm!

/ Anna Wilma , źródło: nordiclightopen.com, foto: nordiclightopen.com

Rozstawiona z numerem drugim Polka Agnieszka Radwańska wywalczyła w niedzielne popołudnie pierwszy w karierze tytuł gry pojedynczej w zawodowym turnieju z cyklu WTA! Polska rakieta numer jeden pokonała w finale imprezy w Sztokholmie Rosjankę Wierę Duszewinę 6:1, 6:1, nie dając jej nawet cienia szansy na uzyskanie tytułu. Także dla Duszewiny był to pierwszy w karierze singlowy finał WTA.

Agnieszka od początku spotkania dyktowała rywalce swoje warunki. W obydwu setach pozwoliła jej na ugranie jednego gema. Wiera z trudem poruszała się po korcie i narzekała na ból dużego palca u nogi. Po meczu z oczu Agnieszki spłynęły łzy szczęścia…

Agnieszka Radwańska została dziś pierwszą polską tenisistką, która wygrała turniej WTA w grze pojedynczej. Organizacja zrzeszająca zawodowe tenisistki istnieje od 1973 roku. Tak więc zawodniczka z Polski triumfowała w imprezie z tego cyklu dopiero po 34 latach jej istnienia!

Nagrodą za wygranie turnieju gry pojedynczej w Sztokholmie jest czek na kwotę 23 tysięcy dolarów. Agnieszka Radwańska już jutro awansuje na najwyższe miejsce rankingowe w karierze. Jest na najlepszej drodze do tego, by pobić rekord Magdaleny Grzybowskiej w najlepszej pozycji rankingowej, zajmowanej przez zawodniczkę z Polski. Grzybowska w sierpniu 1998 roku została sklasyfikowana na trzydziestym miejscu i rekord ten jeszcze dziś jest aktualny.

W drodze do zwycięstwa Agnieszka Radwańska pokonała kolejno: Niemkę Tatjanę Malek 6:2, 6:1, Polkę Martę Domachowską 6:0, 6:3, Dunkę Caroline Wozniacki 6:4, 6:1, Bułgarkę Cwetanę Pironkową 6:4, 6:3 i Rosjankę Wierę Duszewinę 6:1, 6:1.