Gaudio poza turniejem!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: orangeprokomopen.pl

Mistrz Roland Garros z 2004 roku, Gaston Gaudio nie zagra w turnieju głównym tegorocznego Orange Prokom Open. 29-letni Argentyńczyk w trzeciej, decydującej rundzie eliminacji musiał uznać wyższość Belga Steve’a Darcisa.

Gaudio w dwóch pierwszych meczach eliminacyjnych gładko wygrywał z reprezentantami gospodarzy, Pawłem Głodowskim oraz Kacprem Owsianem. Na drodze do turnieju głównego stanął mu świetnie dziś dysponowany Belg Steve Darcis.

Pierwszy set tego pojedynku zaczął się dla obu tenisistów mocno nerwowo i w efekcie pierwsze cztery gemy wygrywał tenisista serwujący. Urodzony w Liege zawodnik szybko się jednak pozbierał, znacznie poprawił podanie i ku sporemu zaskoczeniu na widowni wygrał cztery kolejne gemy, a tym samym drugiego seta.

Druga partia rozpoczęła się od czterech wyrównanych gemów, jednak wszystkie je na swoje konto zapisał Darcis. Wydawało się, że Argentyńczyk ma jeszcze szansę na odwrócenie losów spektaklu, ale nie wykorzystał w piątym gemie trzech kolejnych break pointów. Podłamany Gaudio nie zdołał nawet zdobyć honorowego gema i przegrał całe spotkanie po równo godzinie walki.

Awans do turnieju głównego zapewnił sobie dziś również Serb Boris Paschanski, który pewnie pokonał Urugwajczyka Pablo Cuevasa 6:3, 6:1. Pozostałe dwa mecze finałowej rundy eliminacji przerwane zostały z powodu opadów deszczu. W Sopocie wyszło jednak słońce i najprawdopobniej uda rozegrać się je do końca, podobnie jak pierwsze mecze turnieju głównego.