Eastbourne: turniej główny nie dla Przysiężnego

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Nie udało się Michałowi Przysiężnemu awansować do turnieju głównego imprezy ATP World Tour 250 rozgrywanej na trawiastych kortach w Eastbourne. W decydującej fazie eliminacji 26-letni Polak musiał uznać wyższość niemieckiego specjalisty od gry podwójnej, Martina Emmricha.

Spotkanie było niezwykle wyrównane. Obaj tenisiści potrafili zrobić użytek z własnego podania. W całym meczu zarówno Przysiężny, jak i Emmrich, odnotowali po 17 asów. Polak pewniej wygrywał własne gemy serwisowe, w całym meczu zdobył aż 10 punktów więcej od swojego przeciwnika, ale zawodził w najważniejszych momentach.

Pierwszego seta Przysiężny wygrał 7:5, wykorzystując jedną z czterech szans na przełamanie. W drugiej odsłonie zabrakło brreaków, choć popularny Ołówek miał dwie okazje. W decydującym o losach seta tie breaku lepszy okazał się Emmrich, który triumfował to pięciu. Trzecia odsłona nie różniła się zbytnio od poprzednich. Zawodnicy kontynuowali serwisowe popisy, choć tym razem zdobyli po jednym przełamaniu. Jednak w tie breaku ponownie lepszy okazał się 25-letni Niemiec. Zajmujący obecnie 146. miejsce w deblowym rankingu ATP Emmrich zwyciężył w nim 7-2.

Przysiężny dotarł do trzeciej fazy eliminacji, odnosząc tyko jedno zwycięstwo. Wszystko za sprawą Brydana Kleina, który walkowerem oddał spotkanie drugiej rundy. Na inaugurację 26-letni Polak pokonał 6:3, 6:4 Seana Thornleya z Wielkiej Brytanii.

Dla Przysiężnego był to ostatni sprawdzian przed występem na trawiastych kortach Wimbledonu. Na tej nawierzchni Polak wygrał w tym sezonie zaledwie jeden pojedynek. W Queen’s Clubie już na starcie musiał uznać wyższość Gillesa Mullera.