Halle: na drodze do setnego zwycięstwa

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

Lleyton Hewitt przetrwał niezwykle trudną batalię z Benjaminem Becker, pokonując go 6:7(4), 7:6(3), 6:2 w półfinale turnieju ATP w Halle. Australijczyk wygrał w ten sposób swój 97. mecz na kortach trawiastych w karierze. O 98. zwycięstwo zagra w finale imprezy z Rogerem Federerem, który wyeliminował innego Niemca Philippa Petzschnera 7:6(3), 6:4.

Lleyton Hewitt stanie w niedziele przed szansą wygrania 42. tytułu w karierze, a pierwszego w tym roku. Australijczyk jest też na bardzo dobrej drodze do osiągnięcia innego godnego uwagi wyniku, a mianowicie, setnego zwycięstwa na kortach trawiastych. Wyczyn to o tyle imponujący, że na trawie gra się zwykle dwa turnieje w roku – przygotowawczy do Wimbledonu i Wimbledon. Warto dodać, że z aktualnie grających zawodników Hewitt ma najwięcej wygranych na kortach trawiastych. O dzisiejszy sukces Australijczyk musiał się mocno napracować. Pierwszego seta, w którym żaden z tenisistów nie zdołał zdobyć przełamania, przegrał w tie breaku do trzech. W drugim z kolei prowadził już 5:3, a mimo to Beckerowi udało się doprowadzić do drugiego tie breaka. Hewitt zachował zimną krew i zwyciężył 7:4. W decydującej partii nie dał Niemcowi już szans, triumfując do dwóch.

Finałowy rywal Australijczyka – Roger Federer – ma dla odmiany 92. zwycięstwa na kortach trawiastych, chociaż jest wielce prawdopodobne, że, tak jak Hewitt, setny triumf osiągnie na Wimbledonie. Dziś pokonał Philippa Petzschnera 7:6(3), 6:4. Mecz nie był dla Federera łatwy. W pierwszy secie dwukrotnie stracił swój serwis, ale i dwukrotnie przełamał rywala. W tie breaku od początku miał przewagę, której już nie oddał. W drugiej partii nie pozwolił sobie na przegranie podania, chociaż Petzschner miał dwie okazje. Niemiec sam został przełamany raz, co wystarczyło Szwajcarowi do awansu do finału.