Halle: Federer i Niemcy

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

… i Australijczyk, należałoby dodać, ku ścisłości, bo tenisiści z tych państw zagrają w półfinałach turnieju ATP w Halle. Roger Federer znów bez straty wygrał swoje spotkanie, pokonując Philippa Kohlschreibera 7:5, 6:3. Z kolei Lleyton Hewitt wyeliminował Andreasa Becka 7:6(0), 6:1. Wśród najlepszej czwórki znaleźli się także Philipp Petzschner oraz Benjamin Becker.

Trzeba przyznać, że Niemcy dobrze spisali się w „swoim” turnieju. W dzisiejszych ćwierćfinałach kibice w Halle w każdym meczu meczu mogli podziwiać swojego przedstawiciela. W sumie na ośmiu zawodników Niemców było aż pięciu. Jednak w tych najważniejszych konfrontacjach – z Rogerem Federerem i Lleytonem Hewittem – polegli.

Philipp Kohlschreiber długo toczył wyrównaną grę ze Szwajcarem, który od lat wybiera turniej w Halle, podczas gdy reszta tenisowej „śmietanki” udaje się do Londynu. Federer w Queen’s Club grał tylko raz. Przed jedenastu laty przegrał w pierwsze rundzie. W Niemczech czuje się jednak znakomicie i walczy o swój szósty tytuł. Szwajcar nie przegrał meczu w Halle od… 2002 roku. W latach 2007 i 2009 nie wygrał zawodów tylko dlatego, że się na nich nie pojawił. Pierwszy set w wykonaniu Philippa Kohlschreibera mógł dziś dawać nadzieję miejscowym kibicom na przerwanie passy faworyta. Ale w dwunastym gemie Federer się skoncentrował, zagrał dwa ładne punkty, zmusił dwa razy rywala do błędu i przełamał go, wygrywając seta. W drugim breaka zdobył szybciej i zwyciężył 6:3.

Lleyton Hewitt też męczył się tylko w pierwszej partii. Australijczyk przełamał raz Becka, a Beck odpowiedział tym samym i doszło do tie breaka, w którym jednak na korcie niepodzielnie panował już tylko faworyzowany tenisista z Antypodów. Nie oddał rywalowi żadnego punktu (!), co na trawie jest sporym wyczynem. W drugim secie zrezygnowany Beck nie podjął już walki, przegrywając do jednego.