Londyn: Nadal po dwóch latach wrócił na trawę

/ Anna Wilma , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Lider światowej klasyfikacji ATP, Rafael Nadal, nie miał żadnych problemów z przestawieniem się z gry na nawierzchni ziemnej na nawierzchnię trawiastą. Hiszpan awansował dzisiaj do trzeciej rundy turnieju w Queen’s Club po zwycięstwie 6:2, 6:2 nad Marcosem Danielem. Zwycięstwa odnieśli również Novak Djoković i Marin Cilić.

Wystarczy powiedzieć, że dla Nadala dzisiejszy pojedynek był pierwszym na trawie od dnia, w którym zdobył wimbledońskie trofeum (czerwiec 2008). Świeżo upieczony, ale już pięciokrotny mistrz Roland Garros, potrzebował niecałej godziny, by pokonać swojego pierwszego przeciwnika w Londynie, reprezentanta Brazylii, Marcosa Daniela.

– Czułem, że udają mi się returny – powiedział nowy światowy numer jeden. – To dla mnie najtrudniejsza rzecz. Dobrze serwowałem w Rolland Garros i myślę, że tutaj zrobiłem to samo.

Nadal to mistrz AEGON Championships z sezonu 2008. Jest pierwszym liderem rankingu, który występuje w tej imprezie (wbrew pozorom bardzo prestiżowej i zwykle świetnie obsadzonej) od czasów Lleytona Hewitta (rok 2003). Hiszpan w niedzielę jako pierwszy zapewnił sobie miejsce w Turnieju Mistrzów na koniec bieżącego sezonu. Jego następnym przeciwnikiem będzie Denis Istomin, który wyeliminował najlepszego gracza Jamajki, Dustina Browna.

O godzinie 12:51 czasu lokalnego, po dwunastu minutach gry, akcja drugiej rundy została zatrzymana przez deszcz (znowu). Panowie nie mogli wyjść na korty przez prawie 80 minut.

Swoje pierwsze spotkanie w AEGON Championships wygrał też Novak Djoković. Serb bez trudu poradził sobie z Paolo Lorenzim, ustalając wynik na 6:3, 6:3 w nieco ponad godzinę. Finalista edycji 2008 obronił wszystkie sześć break pointów, jakie miał do dyspozycji Włoch.

Trudne zadanie stanęło przed Marinem Ciliciem, który dopiero po trzech setach walki ograł Nicolasa Mahut 6:7(5), 6:3, 6:2.

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) – Marcos Daniel (Brazylia) 6:2, 6:2
Novak Djoković (Serbia, 2) – Paolo Lorenzi (Włochy) 6:3, 6:3
Marin Cilić (Chorwacja, 5) – Nicolas Mahut (Francja) 6:7(5), 6:3, 6:2