Roland Garros: Nestor i Zimonjić najlepsi wśród deblistów

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: rolandgarros.com, foto: AFP

Daniel Nestor i Nenad Zimonjić sięgnęli po trzeci wspólny tytuł wielkoszlemowy. Po dwóch zwycięstwach na Wimbledonie udało im się wygrać imprezę na kortach Rolanda Garrosa. W finałowym meczu pokonali Lukasa Dlouhy’ego i Leandera Paesa 7:5, 6:2.

Dla Daniela Nestora smak zwycięstwa w Paryżu nie jest nowością. W 2007 roku triumfował we French Open wraz z Markiem Knowlesem. Dla Kanadyjczyka tegoroczny triumf na kortach Rolanda Garrosa jest już szóstym zwycięstwem wielkoszlemowym. Z kolei Zimonjić cieszy się z takiego sukcesu dopiero po raz trzeci.

Pierwszy set finałowego pojedynku był bardzo zacięty. Lukas Dlouhy i Leander Paes mieli minimalnie lepszą skuteczność pierwszego i znacznie lepszą drugiego podania. Mimo tego nie zdołali wygrać partii. Obie pary miały po jednej szansie na przełamanie. Czech z Hindusem ją zmarnowali, a Kanadyjczyk i Serb wykorzystali w samej końcówce, wygrywając 7:5.

Taki obrót sprawy dość mocno wpłynął na sytuację w drugim secie. Podbudowani Nestor i Zimonjić zaczęli grać lepiej, a forma czesko-hinduskiej pary spadła. Dlouhy z Paesem znów nie zdołali przełamać rywali, choć mieli ku temu okazję. Z kolei Kanadyjczyk i Serb dwukrotnie odebrali podanie przeciwnikom i triumfowali 6:2.

Wynik finału:
Daniel Nestor, Nenad Zimonjić (Kanada, Serbia, 2) – Lukas Dlouhy, Leander Paes (Czechy, Indie, 3) 7:5, 6:2