Roland Garros: Matkowski wyrównał życiowy wynik – i na tym koniec

/ Anna Wilma , źródło: rolandgarros.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Dwa mecze przegrał dzisiaj Marcin Matkowski. Po porażce w grze podwójnej Polak i jego partnerka, Tathiana Garbin odpadli również z rywalizacji mikstów. Ich pogromcami okazali się Vania King i Christopher Kas.

Na początek nasuwa się pytanie: kto to jest King i Kas? Ona ma 21 lat, na koncie jeden tytuł singlowy i dziesięć deblowych (z różnymi partnerkami, najważniejszy to Tokio 2008 z Nadią Pietrową). Ma korzenie w Tajwanie, jej rodzice wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych. On jest o dziewięć lat starszy i w deblu wygrał dwie imprezy, obie na terenie Niemiec wraz z rodakiem Philippem Kohlschreiberem. Dziś amerykańsko – niemiecka para była lepsza od duetu włosko – polskiego 6:4, 3:6, 10-7.

Mecz na korcie numer jeden należał do wyrównanych. Trwał w sumie godzinę z siedmioma minutami. Obydwa miksty wykorzystały po dwa z pięciu break pointów. Niemiec i Amerykanka celniej serwowali, ale Włoszka i Polak odnotowali aż dziewięć asów (rywale żadnego). O wszystkim zadecydował mistrzowski tie-break, zastępujący w Roland Garros trzeciego seta. Po dziesięciu minutach walki w tej dodatkowej odsłonie Vania i Christopher mogli świętować awans do półfinału zawodów. Tam spotkają się z Jarosławą Szwiedową i Julianem Knowle, pogromcami rozstawionych z numerem dwa mistrzów Australian Open, Carę Black i Leandera Paesa.

Drugą parę półfinałową stanowią Nuria Llagostera Vives i Olivier Marach (numer 3) oraz Katarina Srebotnik i Nenad Zimonjić (numer 6).

Marcin Matkowski w parze z Tathianą Garbin występował w grze mieszanej po raz pierwszy. Jego najlepsze rezultaty dotychczas w tej konkurencji to ćwierćfinały: Roland Garros 2006 (z Bryanne Stewart), Wimbledon 2007 (z Carą Black), US Open 2009 (z Lisą Raymond) i oczywiście Roland Garros 2010. Starsza o cztery lata Tathiana Garbin ustanowiła w tym roku w Paryżu swój życiowy wynik w rywalizacji mikstów.

Ćwierćfinały miksta:
V. King, C. Kas (USA, Niemcy) – T. Garbin, M. Matkowski (Włochy, Polska) 6:4, 3:6, 10-7

W dziale Multimedia możesz zobaczyć najświeższe filmiki zza kulis Roland Garros! A oto linki do wtorkowych rezultatów z Paryża: