Roland Garros: ćwierćfinalista Kubot

/ Anna Wilma , źródło: rolandgarros.com, foto: AFP

Łukasz Kubot i Olivier Marach awansowali do ćwierćfinału turnieju deblistów wielkoszlemowego Roland Garros. Polak i Austriak pokonali Stephena Hussa i Andre Sa 6:4, 7:5.

Dzisiejsi rywale "naszego" debla to zawodnicy doświadczeni w grze podwójnej. Australijczyk jest mistrzem Wimbledonu 2005, a Brazylijczyk skolekcjonował do tej pory osiem tytułów w tej konkurencji i dziewięć finałów. Wygranie spotkania zajęło Kubotowi i Marachowi sto trzy minuty.

Mecz odbywał się na korcie numer jeden. W pierwszej odsłonie to Huss i Sa wykazali się fenomenalną celnością pierwszego podania, ale stracili aż trzy własne gemy serwisowe. Polak i Austriak podawali na nieco niższym poziomie, ale nie obronili się tylko dwukrotnie przez breakiem i przewagą przełamania zdobyli tę odsłonę 6:4. W drugim secie Łukasz i Oliver mieli aż pięć możliwości odebrania przeciwnikom gema. Prowadzili już nawet 5:2, by ostatecznie zakończyć starcie rezultatem 7:5.

Tym sposobem Kubot ponownie zawitał do ćwierćfinału imprezy wielkoszlemowej (po raz trzeci w karierze, po raz pierwszy od Wimbledonu 2009). Razem z Marachem będą teraz musieli stawić czoła rozstawionym z numerem dwa Danielowi Nestorowi i Nenadowi Zimonjiciowi.

Dziś w Paryżu swój mecz trzeciej rundy gry podwójnej zagrają też Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

Trzecia runda debla:
Ł. Kubot, O. Marach (Polska, Austria, 6) – S. Huss, A. Sa (Australia, Brazylia) 6:4, 7:5