Roland Garros: Rosolska poza turniejem

/ Michał Jaśniewicz , źródło: rolandgarros.com, foto: rolandgarros.com

Agnieszka Radwańska to jedyna polska tenisistka, która pozostała w turnieju Roland Garros. Dziś ze zmaganiami w Paryżu pożegnała się Alicja Rosolska, występująca w parze z Jarosławą Szwedową. Polsko-kazachski duet przegrał z rutynowanymi Lisą Raymond oraz Rennae Stubbs 6:7(4), 4:6.

Niezbyt szczęśliwe okazało się dla Rosolskiej i Szwedowej losowanie drabinki debla French Open. Już w pierwszej rundzie trafiły one bowiem na rozstawione z numerem siedem rywalki. Chociaż oba sety miały zacięty przebieg, to oba je wygrały Amerykana i Australijka.

Spotkanie trwało osiemdziesiąt cztery minuty. Alicja Rosolska oraz Jarosława Szwedowa wykorzystały trzy z czterech szans na przełamanie, ale same czterokrotnie straciły własne podanie.

Dla Alicji Rosolskiej był to czwarty występ na kortach ziemnych w Paryżu. W każdym wcześniejszym starcie Polka osiągała tu drugą rundę.

Pierwsza runda debla:
L. Raymond, R. Stubbs (USA, Australia, 7) – A. Rosolska, J. Szwedowa (Polska, Kazachstan) 7:6(4), 6:4