Roland Garros: Radwańska wygrywa w dwóch setach

/ Michał Jaśniewicz , źródło: rolandgarros.com, foto: AFP

Agnieszka Radwańska zapewniła sobie miejsce w drugiej rundzie wielkoszlemowego French Open. Najlepsza polska tenisistka pokonała dziś Elenę Baltachę 6:0, 7:5.

Jedyna polska tenisistka w rywalizacji gry pojedynczej nie zawiodła, aczkolwiek równej i wysokiej dyspozycji przez cały mecz nie zaprezentowała. W pierwszym secie Radwańska rozbiła Brytyjkę, pochodzącą z Ukrainy, wygrywając „na czysto”. Krakowianka w tym fragmencie meczu nie odnotowała ani jednego niewymuszonego błędu, a za to popisała się ośmioma uderzeniami kończącymi. Pierwsza partia trwała zaledwie dwadzieścia cztery minuty.

Nerwy i błędy ze strony Polki pojawiły się w drugim secie. Baltacha dwukrotnie uzyskiwała w tej odsłonie przewagę przełamania, co miało miejsce przy wydatnej „pomocy” naszej tenisistki. Na szczęście ósma tenisistka rankingu za każdym razem straty odrabiała, a prowadząc 6:5 zdobyła breaka na wagę awansu do drugiej rundy. Cały mecz trwał godzinę oraz dwadzieścia sześć minut. Agnieszka Radwańska wykorzystała w nim 6 z 14 szans na przełamanie. Odnotowała też jednego asa oraz trzy podwójne błędy.

W drugiej rundzie rywalką 21-letniej Polki będzie Jarosława Szwedowa lub Sara Errani.