Nicea: Gasquet i Verdasco w finale

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

Fernando Verdasco oraz Richard Gasquet spotkają się w finale pierwszej edycji turnieju Open de Nice Cote d’Azur. Rozstawiony z numerem dwa Hiszpan wyeliminował Leonardo Mayera, zaś reprezentant gospodarzy okazał się lepszy od Potito Starace.

Leworęczny Verdasco wygrał dziś swój trzydziesty mecz w sezonie i jest krok od zdobycia trzeciego tytułu w 2010 roku, a szóstego w karierze. W półfinale zawodów w Nicei Hiszpan pokonał Leonardo Mayera 7:6(3), 7:5. Argentyńczyk w całym meczu miał jedną szansę na breaka i ją wykorzystał, ale sam dwukrotnie stracił podanie. Verdasco natomiast odnotował sześć asów i miał wysoki procent trafionego pierwszego podania (75). Był to drugi mecz pomiędzy tymi zawodnikami i drugi triumf tenisisty z Madrytu.

Wciąż nadzieje na tytuł ma reprezentant gospodarzy. Starający powrócić do światowej czołówki Richard Gasquet w Nicei stracił na razie tylko jednego seta. Nie miało to jednak miejsca w półfinale, chociaż niewiele brakowało. Francuz obie partie pojedynku z Potito Starace kończył bowiem w tie breakach, pierwszego wygrał 7:3, zaś drugiego 8:6. Mecz trwał dwie godziny oraz jedną minutę.

Richard Gasquet w ubiegłym tygodniu wygrał challenger w Bordeaux, pokonując między innymi swoich rodaków Michaela Llodrę oraz Florenta Serrę. W zawodach ATP Tour najlepszym jego osiągnięciem w bieżącym sezonie jest finał na twardych kortach w Sydney.