Nicea: Verdasco w półfinale

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Dużej dawki emocji dostarczyły ćwierćfinały turnieju w Nicei. Swoje mecze przegrali rozstawieni Gael Monfils (nr 3) oraz Marcos Baghdatis (nr 5), a krok od odpadnięcia był Fernando Verdasco (nr 2).

Dziewiąty w rankingu Verdasco to jedyny tenisista rozstawiony, który znalazł się w półfinałach Open de Nice Cote d’Azur. Leworęczny Hiszpan przez dwie godziny oraz dwadzieścia minut walczył z Siergiejem Stachowskim. Pochodzący z Madrytu tenisista wykorzystał pięć z jedenastu szans na przełamanie i dwukrotnie stracił własne podanie. Ostatecznie Verdasco triumfował 6:2, 6:7(5), 6:4.

W tym roku 26-letni Hiszpan wygrał już dwa turnieje, na twardych kortach w San Jose oraz na czerwonej mączce w Barcelonie. O awans do finału Fernando Verdasco zagra z Leonardo Mayerem. Argentyńczyk wygrał dziś z Marcosem Baghdatisem 5:7, 6:3, 6:4.

W kratkę grali w ćwierćfinałach reprezentanci gospodarzy. Rozczarował Gael Monfils, który w godzinę i trzydzieści trzy minuty uległ Potito Starace 6:7(2), 2:6. Dla Paryżanina to czwarty z rzędu przegrany ćwierćfinał ATP. W tym roku nie zdołał jeszcze osiągnąć żadnego finału. Miejscowych kibiców nie zawiódł natomiast Richard Gasquet, pewnie wygrywając z Olivierem Rochusem 6:4, 6:2.

Wyniki ćwierćfinałów:
Fernando Verdasco (Hiszpania, 2) – Siergiej Stachowski (Ukraina) 6:2, 6:7(5), 6:4
Potito Starace (Włochy) – Gael Monfils (Francja, 3) 7:6(2), 6:2
Leonardo Mayer (Argentyna) – Marcos Baghdatis (Cypr, 5) 5:7, 6:3, 6:4
Richard Gasquet (Francja) – Olivier Rochus (Belgia) 6:4, 6:2