Nicea: ćwierćfinał nie dla Kubota

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Łukasz Kubot wciąż nie zachwyca formą podczas tegorocznego sezonu na kortach ziemnych w Europie. W drugiej rundzie turnieju w Nicei Polak przegrał z Potito Starace 3:6, 4:6.

Kubot przerwał we Francji serię pięciu kolejnych przegranych spotkań singlowych. Nasz tenisista pokonał reprezentanta gospodarzy Gianni Mina (653 ATP) 7:5, 6:4. Na tym jednak passa zwycięstw Polaka się skończyła.

W każdym z setów dzisiejszego spotkania Polak po razie przełamał serwis rywala, ale własne podanie tracił dwukrotnie. W drugiej partii Kubot prowadził nawet 3:1, ale od tego momentu przegrał pięć z kolejnych sześciu gemów. Tenisiści rywalizowali przez siedemdziesiąt osiem minut. Był to trzeci pojedynek pomiędzy tymi zawodnikami i trzecie zwycięstwo Włocha. Ostatni raz grali ze sobą w tym roku na kortach ziemnych w Casablance. Polak ugrał wówczas zaledwie jednego gema.

Dla Łukasz Kubota było to ostatnie rozegrane spotkanie przed Roland Garros. Polak wystartował w Nicei tylko w rywalizacji singlowej.

Potito Starace (Włochy) – Łukasz Kubot (Polska, 8) 6:3, 6:4