Nadal bez straty seta

/ Jarosław Skoczylas , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

Rafael Nadal okazał się najlepszy w turnieju Mercedes Cup, który odbywał się w tym tygodniu w Stuttgarcie (pula nagród 642 750 euro). Hiszpański zawodnik w całym turnieju nie stracił ani jednego seta, tym samym zdobywając szósty w tym roku, a 23 tytuł w całej karierze. 20-latek umocni się tym samym na prowadzeniu w rankingu "Race".

Pierwszy set spotkania finałowego, gdzie jego przeciwnikiem był Stanislas Wawrinka, miał bardzo wyrównany przebieg. Hiszpan nie grał najlepiej, gdyż często zdarzało mu się popełnić bardzo prosty – jak na niego – błąd. W końcówce jednak był nieco lepszy i w końcu udało mu się przełamać serwis Szwajcara, tym samym obejmując prowadzenie w setach.

Początek drugiej partii był bardzo zaskakujący, gdyż Wawrinka zaczął grać zdecydowanie lepiej, natomiast Nadal wyraźnie spuścił z tonu. Hiszpan popełniał wiele niewymuszonych błędów, dzięki którym szwajcarski zawodnik wyszedł na prowadzenie z jednym przełamaniem, 4:1. Wtedy jednak Nadal po raz kolejny pokazał najwyższą światową klasę i zaczął grać zdecydowanie lepiej, odrabiając stratę. Zdobył sześć z siedmiu kolejnych gemów i tym samym odniósł końcowe zwycięstwo.

Dla 20-latka z Majorki jest to szósty tytuł w obecnym sezonie, a 23 w całej karierze. Hiszpan oprócz Stuttgartu, triumfował także w Indian Wells, Monte Carlo, Rzymie, Barcelonie, oraz na wielkoszlemowym French Open. Nadal jest w tym sezonie najlepszym zawodnikiem na świecie.