Rzym: imponujące zwycięstwo Radwańskiej

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

W imponującym stylu rozpoczęła zmagania w Rzymie Agnieszka Radwańska. Najlepsza polska tenisistka w swoim pierwszym spotkaniu pokonała Robertę Vinci 6:1, 6:0.

Rozstawiona z numerem osiem krakowianka w pierwszej rundzie turnieju Internazionali BNL d’Italia miała wolny los. W drugiej trafiła na reprezentantkę gospodarzy, a ich mecz otwierał dzisiejszą rywalizację na korcie centralnym Foro Italico.

Spotkanie trwało tylko pięćdziesiąt cztery minuty. 27-letnia Włoszka ani razu nie zdołała utrzymać własnego podania. Radwańska okazała się wyjątkowo skuteczna przy kluczowych piłkach, wykorzystując sześć z siedmiu szans na przełamanie. Był to trzeci mecz pomiędzy tymi tenisistkami i trzecie zwycięstwo Polki. Po raz ostatni spotkały się rok temu w New Haven i nasza zawodniczka wygrała wówczas dopiero po tie breaku trzeciego seta.

O awans do ćwierćfinału Agnieszka Radwańska zagra z kolejną reprezentantką gospodarzy Flavią Pennettą (nr 12) lub Czeszką Lucie Safarovą.