Stuttgart: Rosolska i Goworcowa w ćwierćfinale

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Alicja Rosolska, występująca w parze z Olgą Goworcową, awansowała do drugiej rundy turnieju w Stuttgarcie. Polsko-białoruski duet pokonał reprezentantki gospodarzy Monę Barthel oraz Carmen Kalschkę 5:7, 6:4, 10-8.

Rosolska i Goworcowa w turnieju Porsche Tennis Grand Prix po raz pierwszy w rozgrywkach WTA występują wspólnie. W Stuttgarcie zostały rozstawione z numerem cztery, ale już pierwsze spotkanie, ze znacznie niżej notowanymi rywalkami, sprawiło im sporo kłopotów.

W pierwszym secie Polka i Białorusinka trzykrotnie straciły własne podanie, po raz ostatni w dwunastym gemie, co oznaczało porażkę w secie. W drugiej partii Rosolska oraz Goworcowa znaczącą poprawiły skuteczność serwisu, miały aż 83 procent trafionego pierwszego podania i tylko raz dały się przełamać. Decydujący o losach awansu tie break meczowy również okazał się bardzo zaciętą rywalizacją, ale polsko-białoruski duet był w nim minimalnie lepszy. Spotkanie trwało równo półtorej godziny.

Los sprawił, iż w ćwierćfinale Goworcowa i Rosolska ponownie zmierzą się z parą gospodarzy. Będą to Julia Goerges oraz Jasmina Woeher.

W turnieju deblowym w Stuttgarcie gra również Klaudia Jans, której partnerką jest Vladimira Uhlirova. Polsko-czeski duet zagra dziś z rozstawionymi z numerem dwa Cwetą Peschke oraz Katariną Srebotnik. Będzie to ostatni mecz dnia na korcie centralnym.

Wynik pierwszej rundy:
O. Goworcowa, A. Rosolska (Białoruś, Polska, 4) – M. Barthel, C. Klaschka (Niemcy, Q) 5:7, 6:4, 10-8