Monte Carlo: Djoković rozbity

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Rafael Nadal i Fernando Verdasco zagrają w finale turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. Wygrana tego pierwszego nie jest żadną niespodzianką. 23-letni „Rafa” po pokonaniu Davida Ferrera 6:2, 6:3 będzie walczył o swój szósty tytuł w Księstwie Monako. Jednak zwycięstwo leworęcznego Fernando Verdasco nad Novakiem Djokoviciem, a szczególnie jej rozmiar, może zaskakiwać. Hiszpan zmiótł z kortu Serba, triumfując 6:2, 6:2.

Półtorej godziny trwał pojedynek wicelidera światowego rankingu z Fernando Verdasco. Djoković grał dziś źle. Przede wszystkim nie był dziś silny we własnych gemach serwisowych, o czym świadczy aż dwanaście break pointów, jakie miał rywal. Serb wygrał tylko połowę piłek po pierwszym podaniu, jeszcze mnie po drugim i pięciokrotnie został przełamany. Hiszpan prezentował się dużo lepiej. Często trafiał pierwszym serwisem, zanotował wysoką jego skuteczność i tylko raz oddał podanie rywalowi.

Rafael Nadal nie ma sobie równych w Monte Carlo. Wszystko, na co stać było dziś Davida Ferrera, to pięć gemów. W pierwszej partii faworyt całej imprezy uzyskał 79% skuteczności pierwszego serwisu, ale dwukrotnie musiał bronić się przed przełamaniem. Za każdym razem wychodził jednak z opresji obronną ręką, a sam z trzech szans na breaka zamienił dwie. W drugim secie poziom spotkania mocno się obniżył. Nadal grał dużo słabiej, ale Ferrer prezentował się jeszcze gorzej. W efekcie doszło aż do sześciu przełamań, z czego cztery zanotował „Rafa”, wygrywając cały mecz w godzinę i piętnaście minut.