Charleston: Wozniacki z Pietrową w ćwierćfinale

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Czwarty dzień turnieju w Charleston przebiegł bez większych niespodzianek. Swoje mecze w dwóch setach wygrały Carolina Wozniacki, Jelena Janković oraz Nadia Pietrowa. Jedyną tenisistką nierozstawioną w ćwierćfinale została Peng Shuai, który wyeliminowała Jelenę Wiesninę (nr 10).

Carolina Wozniacki w swoich siedmiu tegorocznych spotkaniach na kortach ziemnych straciła dotąd jednego seta. W czwartek Dunka, polskiego pochodzenia, pokonała Patty Schnyder 6:2, 7:5. Prowadząc 5:2 w drugiej partii wiceliderka rankingu WTA nie wykorzystała dwóch meczboli. Doświadczona Szwajcarka zdołała odrobić straty, ale seta na swoje konto nie zapisała. Mecz trwał godzinę oraz czterdzieści sześć minut. Był to czwarty pojedynek pomiędzy tymi tenisistkami. W ubiegłym tygodniu Wozniacki pokonała Schnyder w pierwszej rundzie turnieju w na kortach ziemnych w Ponte Vedra Beach.

Nie było dzisiaj łatwo. Jestem bardzo szczęśliwa, że zdołałam wygrać w dwóch setach,” przyznała Wozniacki. „Ona grała mądrze i efektywni. To inny tenis od większości tenisistek, ale trzeba zachować spokój w takim meczu. Nie ważne czy piłka wróci na twoją połowę 15 czy 20 razy. Trzeba po prostu walczyć i szukać okazji do zyskania przewagi na korcie, kiedy ona odgrywa krócej piłki.

Niezwykle trudne wyzwanie czeka Carolinę Wozniacki w ćwierćfinale, gdzie jej rywalką będzie Nadia Pietrowa. Rozstawiona z numerem sześć Rosjanka w dwóch swoich pierwszych spotkaniach w Charleston straciła łącznie dziewięć gemów. W trzeciej rundzie wygrała z Aleksandrą Wozniak 6:2, 6:4. Obie tenisistki miały w tym spotkaniu po dziewięć okazji na przełamanie. Pietrowa wykorzystała cztery takie szanse, zaś Kanadyjka tylko jedną. Mecz trwał dwadzieścia dwie minuty.

Po ciężkim, trzysetowym spotkaniu w drugiej rundzie, w kolejnej fazie zawodów dużo łatwiejszą przeprawę miała Jelena Janković. Rozstawiona z numerem dwa Serbka pokonał Jewgieniję Rodinę 6:3, 6:1. Spotkanie trwał sześćdziesiąt osiem minut, a Rosjanka tylko raz zdołała utrzymać własne podanie. Ćwierćfinałową rywalką Janković będzie Daniela Hantuchova.

Jedyną tenisistką, która w czwartek przegrała z niżej sklasyfikowaną rywalką była Jelena Wiesnina. 23-letnia Rosjanka przegrała z Peng Shuai 5:7, 6:2, 2:6. Pochodzącą w Lwowa tenisistkę ten mecz tak wiele kosztował, że zrezygnowała ona z występu w spotkaniu deblowym, podając jako powód naciągnięcie mięśni w lewym udzie.