Monte Carlo: awans polskich deblistów

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski pokonali Juliana Knowle’a i Andy Rama w pierwszej rundzie turnieju Masters 1000 w Monte Carlo. Polscy tenisiści po godzinie i ośmiu minutach zwyciężyli 6:3, 3:6, 10-3. W singlu najwięksi faworyci wciąż mają jeszcze wolne, bo swoje mecze rozgrywają niżej sklasyfikowani zawodnicy. Gładkie wygrane odnieśli dziś Hiszpanie: Juan Carlos Ferrero i David Ferrer.

To nie był łatwy mecz dla polskich tenisistów. Rywale zanotowali w nim bowiem aż 85% skuteczności pierwszego podania, co było wynikiem sporo lepszym od rezultatu naszych zawodników. Jednak Fyrstenberg i Matkowski szukali swoich szans na pokonanie Knowle’a i Rama i dopięli swego. W całym spotkaniu doszło tylko do dwóch przełamań – po jednym dla każdej drużyny – choć Austriak z Izraelczykiem mieli aż 8 okazji na breaka. Pierwszego seta wygrali Polacy, drugiego przeciwnicy, ale w decydującym tie breaku meczowym dominacja naszych tenisistów nie podlegała dyskusji. Wygrali do trzech i awansowali do kolejnej rundy.

Turniej singlowy wciąż jest na etapie rozkręcania się. Najlepsi jeszcze nie grali. Dziś na korcie pojawili się między innymi Juan Carlos Ferrero, Tomas Berdych i David Ferrer. Dwaj pierwsi w ostatnim czasie znajdowali się w niezłej formie, szczególnie Czech, który dotarł do finału turnieju w Miami. Cała trójka bez problemów przebrnęła pierwszą rundę imprezy na kortach ziemnych. Hiszpanie, którzy na „cegle” właśnie spisują się najlepiej, łącznie oddali swoim przeciwnikom zaledwie dziewięć gemów. Ferrero pokonał Marcela Granollersa 6:0, 6:3, a Ferrer Petera Luczaka 6:2, 6:4. Równie gładkie zwycięstwo odniósł Berdych, eliminując z imprezy Feliciano Lopeza. Reprezentant Czech wygrał 6:3, 6:1.

Pierwsza runda debla:
Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska) – Julian Knowle, Andy Ram (Austria, Izrael) 6:3, 3:6, 10-3

Juan Carlos Ferrero (Hiszpania, 9) – Marcel Granollers (Hiszpania, Q) 6:0, 6:3
Tomas Berdych (Czechy, 10) – Feliciano Lopez (Hiszpania) 6:3, 6:1
David Ferrer (Hiszpania, 11) – Peter Luczak (Australia, Q) 6:2, 6:4