Casablanca: Kubot lepszy od finalisty Australian Open

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Łukasz Kubot jest już w ćwierćfinale turnieju w Casablance. W drugiej rundzie najlepszy polski tenisista pokonał Arnaud Clementa 6:4, 6:1.

Kubot w Grand Prix Hassan II został rozstawiony z numerem cztery i w pierwszej rundzie miał „wolny los”. Clement rozpoczął natomiast zmagania od zwycięstwa nad hiszpańskim kwalifikantem Ivanem Navarro 6:3, 6:3.

W spotkaniu z Polakiem finalista Australian Open z 2001 roku nie miał jednak wiele do powiedzenia. Zacięta walka miała miejsce tylko w pierwszym secie, w którym aż połowa gemów kończyła się przełamaniami. Polak miał stuprocentową skuteczność wykorzystanych break pointów (3 na 3) i zwyciężył 6:4. W drugiej partii Clement ani razu nie zdołał utrzymać swojego podania i przegrał cały mecz po godzinie oraz trzydziestu sześciu minutach.

W spotkaniu z Aranud Clementem Polak odnotował jednego asa i popełnił aż osiem podwójnych błędów. Był to pierwszy mecz pomiędzy tymi tenisistami. W ćwierćfinale Łukasz Kubot zmierzy się z Potito Starace. Włoch nadspodziewanie łatwo pokonał dziś Oscara Hernandeza 6:2, 6:1.

Łukasz Kubot (Polska, 4) – Arnaud Clement (Francja) 6:4, 6:1