Casablanca: Bednarek i Kowalczyk poza turniejem

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk przegrali spotkanie ćwierćfinałowe turnieju Grand Prix Hassan II w Casablance. Polacy ulegli Niemcowi Philippowi Marxowi oraz Słowakowi Igorowi Zelenayowi 1:6, 7:6(2), 7-10.

W pierwszej rundzie marokańskiego turnieju polski duet sprawił sporą niespodziankę, pokonując najwyżej rozstawionych w imprezie Łukasza Kubota oraz Olivera Maracha. Był to dla tej pary pierwszy w ogóle wygrany mecz w zawodach rangi ATP Tour. Drugiego niestety odnieść nie zdołali.

Podobnie jak w spotkaniu z Kubotem i Maracham tak i w ćwierćfinale Polacy zaczęli bardzo nieudanie. W pierwszym secie Bednarek oraz Kowalczyk mieli zaledwie 38 procent trafionego pierwszego podania i dwukrotnie zostali przełamani. W drugiej partii sytuacja się zmieniła. Polacy obronili cztery break pointy, a następnie zwycięsko wyszli z tie breaka. Ostatnie słowo należało jednak do Marxa i Zelenaya, którzy wygrali w tie breaku meczowym 10-7. Spotkanie trwało godzinę i dwadzieścia siedem minut.

Za występ w Casablance Tomasz Bednarek oraz Mateusz Kowalczyk otrzymają 3 500 dolarów do podziału i 45 punktów rankingowych.

Wynik ćwierćfinału:
P. Marx, I. Zelenay (Niemcy, Słowacja) – T. Bednarek, M. Kowalczyk (Polska) 6:1, 6:7(2), 10-7