Casablanca: Kubot i Marach przegrywają z Polakami

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

Już w pierwszej rundzie zawodów w Casablance los zetknął ze sobą Łukasza Kubota i Olivera Maracha oraz Tomasza Bednarka i Mateusza Kowalczyka. Rozstrzygnięcie okazało się nieoczekiwane, gdyż polski duet pokonał turniejową „jedynkę” 1:6, 6:0, 12-10.

Po serii niezbyt udanych występach w challengeach Bednarek i Kowalczyk „załapali” się na podstawie rankingu do turnieju rangi ATP World Tour 250. Szanse Polacy wykorzystali, już w pierwszej rundzie sprawiając sporą niespodziankę. Niestety doszło do niej kosztem Kubota oraz Maracha.

Pierwszy set nie zapowiadał niespodzianki. Bednarek oraz Kowalczyk mieli bardzo duże problemy z serwisem, wygrywając przy własnym podaniu zaledwie osiem piłek i ani jednego gema. W takich okolicznościach na niewiele Polakom zdało się wywalczone przełamanie. W drugiej partii sytuacja jednak diametralnie się odwróciła. Tym razem to Kuboa oraz Marach przy swoim serwisie zdobyli zaledwie cztery punkty i przegrali seta „na czysto”. Najwięcej emocji był w tie breaku meczowym, wygranym minimalnie przez Tomasza Bednarka oraz Mateusza Kowalczyka. Spotkanie trwało siedemdziesiąt minut i było pierwszym pojedynkiem pomiędzy oboma parami.

W ćwierćfinale rywalami Polaków będą Niemiec Philpp Marx oraz Igor Zelenay. Łukaszowi Kubotowi z kolei pozostanie walka w turnieju singlowym. Rozstawiony został on z numerem cztery i w pierwszej rundzie ma „wolny los”, a w drugiej rundzie zmierzy się z Arnaud Clementem, który dziś pokonał Ivana Navarro.

Pierwsza runda debla:
T. Bednarek, M. Kowalczyk (Polska) – Ł. Kubot, O. Marach (Polska, Austria, 1) 1:6, 6:0, 12-10