Rimouski: Przysiężny w drugiej rundzie

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com, foto: Dominik Kulaszewicz (orangeprokomopen.pl)

Michał Przysiężny awansował do drugiej rundy challengera ATP rozgrywanego z kanadyjskim Rimouski. Rozstawiony z „jedynką” Polak pokonał na starcie imprezy o puli nagród 35 tysięcy dolarów Alexa Bogomolova. Spotkanie z 26-letnim Amerykaninem zakończyło się wynikiem 6:4, 0:6, 7:6(6).

W pierwszym secie faworyzowany Przysiężny miał kontrolę nad wydarzeniami na korcie. Wygrał dość pewnie z przewagę przełamania. Tenis popularnego Ołówka rozsypał się w drugiej odsłonie. Notowany na 243. pozycji w rankingu ATP Alex Bogomolov deklasował Polaka na korcie. 26-letni głogowianin nie mógł nawet „załapać się na grę”, w konsekwencji przegrywając 0:6. Jednak jak na turniejową „jedynkę” przystało nasz reprezentant odbudował się w decydującym secie. Walka była zażarta, ale ostatecznie, po emocjonującym tie breaku lepszy okazał się Przysiężny.

W drugiej rundzie rywalem polskiego tenisisty będzie Goran Tosić. Zawodnik z Czarnogóry pokonał w pierwszej rundzie 6:4, 2:6, 6:4 Kadena Hensela z Australii. Za awans do najlepszej szesnastki w Rimouski Przysiężny ma zagwarantowane 600 dolarów i 6 punktów do rankingu ATP.

Ten sezon jak dotychczas układa się po myśli Michała Przysiężnego. 26-letni głogowianin wygrał challenger ATP w Kazaniu, odnotował ćwierćfinały w Bergamo i Belgradzie, a niedawno dotarł do półfinału w japońskim Kyoto. Dzięki tym wynikom wspiął się na najwyższe w karierze, 130. miejsce w klasyfikacji singlistów.