David Ferrer odpadł w Stuttgarcie

/ Jarosław Skoczylas , źródło: atptennis.com, foto: atptennis.com

David Ferrer (nr 4) odpadł w drugiej rundzie turnieju Mercedes Cup, który rozgrywany jest w Stuttgarcie (pula nagród 642 750 euro). Hiszpan okazał się wczoraj gorszy od swojego rodaka, Fernando Verdasco. Tym samym Ferrer nie obroni tytułu zdobytego w Niemczech przed rokiem. Wtedy to w finale hiszpański zawodnik pokonał Argentyńczyka, Jose Acasuso.

Wczorajszy mecz z Verdasco widocznie nie wyszedł faworytowi, gdyż popełniał sporo prostych błędów. Pierwszy set tego pojedynku miał bardzo wyrównany przebieg, aż do stanu 5:5. Wtedy to jednak Verdasco drugi raz przełamał swojego rywala i zdobył dwa kolejne gemy. Ferrer jednak również miał własne okazje – z czterech szans na przełamanie Verdasco, wykorzystał zaledwie jedną.

Poziom spotkania w drugim secie, zupełnie się obniżył, gdyż obaj zawodnicy zdecydowanie częściej się mylili, niż mieli wygrywające uderzenie. Zdecydowanie słabiej grał Ferrer, który kompletnie nie radził sobie przy własnym serwisie. W sumie Verdasco aż trzykrotnie przełamał jego podanie, tym samym pewnie wygrywając mecz.

Z turniejem w drugiej rundzie pożegnał się osiemnastoletni kwalifikant z Chorwacji, Marin Cilic. Były lider rankingu ITF zagrał bardzo słaby mecz i zdołał ostatecznie, wygrać tylko pięć gemów w meczu przeciwko Stanislasowi Wawrince.