Marsylia: dwa tytuły Llodry

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Michael Llodra jest pierwszym tenisistą, który w tym roku zdobył w jednym turnieju zarówno singlowy jak i deblowy tytuł. Marsylia okazała się dla niego niezwykle szczęśliwym miejscem. W grze pojedynczej pokonał Juliena Benneteau 6:3, 6:4. Nieco poźniej obaj wygrali z Julianem Knowlem i Robertem Lindstedtem 6:4, 6:3.

Mika pokazał, że był w tym tygodniu za dobry dla wszystkich. Zarówno w singlu jak i w deblu”, komplementował po meczu rywala Benneteau.

W finale, jak i w całych zawodach, do zwycięstwa poprowadził Llodrę serwis. Przy tak znakomitej dyspozycji ciężko było pokonać Francuza. Posłał dziś 14 asów i wygrał 85% punktów po pierwszym podaniu. W efekcie ani razu nie musiał się bronić przed stratą serwisu. Benneteau nie grał tak dobrze. Był gorszy niemal w każdym elemencie i mimo że starał się toczyć wyrównaną walkę, to w każdym secie został przełamany. Llodra miał dwie okazje na breaka i obie wykorzystywał, wygrywając w godzinę i 10 minut.

Parę godzin później „Mika” sięgnął po jeszcze jeden tytuł. Tym razem wspólnie z tym, którego pokonał w finale singla. Razem z Benneteau okazali się lepsi od rozstawionych z jedynką Juliana Knowla i Roberta Lindstedta, triumfując 6:4, 6:3.

Finał singla:
Michael Llodra (Francja) – Julien Benneteau (Francja, 8) 6:3, 6:4

Finał debla:
J. Benneteau, M. Llodra (Francja, 2) – J. Knowle, R. Lindstedt (Austria, Szwecja, 1) 6:4, 6:3