Memphis: Arvidsson zaskakuje wszystkich, Szarapowa walczy o tytuł

/ Anna Wilma , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Sofia Arvidsson jest największą sensacją kobiecego turnieju Regions Morgan Keegan Championships & The Cellular South Cup w Memphis. Szwedka, mistrzyni edycji 2006, w roli kwalifikantki awansowała do finału po piątkowej wygranej nad Anne Keothavong. Drugą finalistką została główna faworytka i najwyżej rozstawiona Maria Szarapowa.

Maria Szarapowa już od początku otrzymała największe szanse na zdobycie tytułu w Stanach Zjednoczonych. To najbardziej utytułowana uczestniczka tego turnieju w tym roku, trzykrotna mistrzyni imprez Wielkiego Szlema. Dzisiaj okazała się lepsza od Petry Kvitovej 6:4, 6:3. Czeszka ambitnie rozpoczęła drugiego seta, prowadząc nawet 2:0. Rosjanka odrobiła jednak straty i nie pozwoliła sobie na stratę odsłony. Od początku rywalizacji w Memphis nikt nie wygrał z nią seta.

Przypomnijmy, że Maria Szarapowa ma na koncie dwadzieścia singlowych tytułów WTA, ostatni wywalczony w październiku 2009 w Tokio. W wakacje 2008 roku nabawiła się poważnej kontuzji ramienia, wycofała się z rywalizacji w Montrealu, będąc już w trzeciej rundzie i poddała się operacji. Rehabilitacja zajęła jej dziewięć miesięcy. Powróciła w rywalizacji deblistek w Indian Wells w sezonie 2009. W tym roku odpadła w pierwszej rundzie Australian Open z Marią Kirilenko.

Drugie miejsce w finale zajęła niespodziewanie Sofia Arvidsson. Szwedka, klasyfikowana na początku drugiej setki rankingu WTA, pokonała w pierwszej rundzie Martę Domachowską, a dzisiaj była lepsza od Anne Koethavong 6:4, 4:6, 6:4. W ćwierćfinale ograła rozstawioną z numerem dwa główną nadzieję gospodarzy, Melanie Oudin.

Arvidsson wygrała swoje jedyne zawody WTA w karierze właśnie w Memphis w 2006 roku, ogrywając w finale Domachowską. Poza tym zwycięstwem najlepsza reprezentantka Szwecji grała jeszcze tylko w jednym finale, w Quebec City w 2005 roku. Najwyraźniej Ameryka Północna jest dla niej szczęśliwym kontynentem.