Buenos Aires: Ferrero kontynuuje serię zwycięstw

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Juan Carlos Ferrero pokonał Santiago Venturę 6:3, 3:6, 6:2 i awansował do półfinału turnieju Copa Telmex. Inne piątkowe mecze w Buenos Aires nie doszły do skutku, ze względu na opady deszczu.

Ferrero kontynuuje swoją passę zwycięstw na kortach ziemnych. W ubiegłym tygodniu Hiszpan triumfował w turnieju Brasil Open, pokonując w finale Łukasza Kubota. W Buenos Aires jest już w półfinale zmagań. W piątek były lider rankingu ATP pokonał swojego rodaka, kwalifikanta Santiago Venturę. W całym spotkaniu rozstawiony z numerem dwa Ferrero tylko raz stracił własne podanie, co jednak kosztowało go przegranie seta. W decydującej partii dwukrotnie przełamał niżej notowanego rywala i po godzinie oraz czterdziestu minutach zakończył zwycięsko rywalizację.

O finał Juan Carlos Ferrero zagra z Juanem Monaco lub Horacio Zeballosem. Przy stanie 1:1 w pierwszym secie Argentyńczycy byli zmuszeni przez deszcz zejść z kortu centralnego i już na niego nie wrócili. Nawet nie rozpoczęli swojego meczu David Ferrer (nr 1) oraz Igor Andriejew (nr 6).

Już w czwartek pierwszym półfinalistą turnieju został Albert Montanes, gdyż David Nalbandian oddał mecz z Hiszpanem walkowerem. Powodem był uraz prawej nogi.

Ćwierćfinał singla:
Juan Carlos Ferrero (Hiszpania, 2) – Santiago Ventura (Hiszpania, Q) 6:3, 3:6, 6:2