Marsylia: sukces Llodry

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Niewiele brakowało, a w półfinałach Open 13 w Marsylii wystąpiliby sami Francuzi! Jo-Wilfried Tsonga, Julien Benneteau i Michael Llodra awansowali do najlepszej czwórki. Największy sukces odniósł ten ostatni, który pokonał  najwyżej rozstawionego Robina Soderlinga 7:6(2), 6:4. Ostatnie miejsce w półfinałach zajął Mischa Zverev, który pokonał Guillaume Rufina 7:5, 6:7(4), 6:3.

Porażki Robina Soderlinga i Gaela Monfilsa to największe niespodzianki ćwierćfinałów w Marsylii. Kiedy Michael Llodra, Jo-Wilfried Tsonga i Julien Benneteau byli już pewni występu w kolejnej rundzie, wszyscy zastanawiali się czy już dziś Francuzi będą mogli świętować zwycięstwo swojego tenisisty. Jednak porażka Guillaume Rufina sprawiła, że muszą się z tym jeszcze wstrzymać. Niemniej jednak, szansa na to, że to reprezentant gospodarzy wygra turniej, jest ogromna. W dotychczasowych 17 edycjach imprezy tylko pięć razy triumfowali Francuzi. Tytułu broni właśnie jeden z nich – Jo-Wilfried Tsonga.

93% skuteczności pierwszego podania i niezwykła koncentracja w najważniejszych momentach, która zaowocowała obronionymi oboma break pointami, poprowadziły Michaela Llodrę do zwycięstwa nad Robinem Soderlingiem. Francuz grał dziś znakomicie. Posłał ponadto 15 asów i nie pozwolił przejąć rywalowi inicjatywy. Szwed dodatkowo nie prezentował się dziś rewelacyjnie i w obu setach minimalnie przegrywał.

Występ w Marsylii zakończył także Gael Monfils, który przegrał ze swoim rodakiem. Benneteau wykazał się dziś lepszą koncentracją w kluczowych momentach meczu. Dwa razy stracił, co prawda, własne podanie, ale sam odebrał serwis przeciwnikowi trzykrotnie. Monfilsowi nie pomogły asy, których dziś posłał 14 przy zaledwie jednym rywala, ani 74% punktów wygranych po pierwszym podaniu. Po godzinie i 18 minutach musiał uznać wyższość niżej notowanego rodaka, który zwyciężył 6:3, 7:5.