Buenos Aires: dobra dyspozycja Ferrera

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

David Ferrer i Igor Andriejew spotkają się w ćwierćfinale turnieju Copa Telmex. Najwyżej rozstawiony w Buenos Aires Hiszpan pokonał Frederico Gila 6:3, 6:0. Trudniejsze zadanie w drugiej rundzie miał Rosjanin, który wygrał z Marcelem Granollersem 3:6, 6:3, 6:4. O zrezygnowaniu z gry w ćwierćfinale poinformował natomiast David Nalbandian.

19. w rankingu Ferrer walczy o swój pierwszy w sezonie tytuł, a ósmy w karierze. Na zwycięstwo z Portugalczykiem potrzebował zaledwie pięćdziesiąt sześć minut. Hiszpan znakomicie w tym spotkaniu serwował, odnotowując aż 81 procent trafionego pierwszego podania. Ferrer wykorzystał też sześć z siedmiu szans na przełamanie.

Grałem lepiej niż w meczu pierwszej rundy. To naturalne, że z każdy spotkaniem gra wygląda lepiej. Jestem bardzo zadowolony z mojej dzisiejszej dyspozycji. To będzie ciężki mecz przeciwko Andriejewowi. Znam go bardzo dobre. Gramy podobny tenis i wspólnie trenujemy, więc nie mamy przed sobą żadnych sekretów. Kto będzie mocniejszy w tym meczu, ten wygra.” – stwierdził Ferrer, który po raz pierwszy w sezonie gra na kortach ziemnych.

Andriejew dużo bardziej musiał się napracować w meczu drugiej rundy. Rosjanin przegrał pierwszego seta z Marcelem Granollersem 3:6, ale w dwóch kolejnych partiach to on był górą (6:3, 6:4). Ich rywalizacja trwał dwie godziny i czternaście minut. W ubiegłym tygodniu Andriejew osiągnął półfinał turnieju Brasil Open, gdzie musiał uznać wyższość Łukasza Kubota.

W turnieju Copa Telmex nie gra już trzykrotny triumfator tej imprezy. Występujący z „dziką kartą” Carlo Moya uległ Horacio Zeballosowi 4:6, 4:6. Dla 33-latka z Majorki jest to trzeci turniej w tym sezonie. Hiszpan przegrywał w pierwszych rundach w Chennai oraz Australian Open.

Ćwierćfinałowym rywalem rozstawionego z numerem osiem Horacio Zeballosa będzie jego rodaka, Juan Monaco (nr 4), który pokonał Juana Ignacio Chelę 7:6(3), 4:6, 6:2.

W piątek w Buenos Aires zostaną rozegrane tylko trzy mecze ćwierćfinałowe. O rezygnacji z gry poinformował David Nalbandian, który przyznał, że ma drobne problemy z mięśniem odwodziciela w prawej nodze. Dla Argentyńczyka Copa Telmex jest pierwszym turniejem od maja zeszłego roku. Zmagał się on przez ten czas z kontuzją prawego nadgarstka. Tym samym pierwszym półfinalistą turnieju w Buenos Aires został Albert Montanes.