Bogota: zmienne szczęście gospodyń

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Z mieszanym szczęściem grały w czwartek w Bogocie reprezentantki gospodarzy. Miejsce w ćwierćfinale zapewniła sobie Mariana Duque Marina, która po dwóch tie breakach pokonała Kristinę Antoncziuk. Na drugiej rundzie turnieju XVIII Copa BBVA Colsanitas zmagania zakończyła, występująca z „dziką kartą”, Catalina Castano.

Duque Marina to jedyna reprezentantka Kolumbii, która znalazła się w gronie reprezentantek gospodarzy. Urodzona i trenująca w Bogocie tenisistka rozegrała niezwykle emocjonujące spotkanie z ukraińską kwalifikantką. W pierwszym secie Antoncziuk prowadziła już 5:1, by ostatecznie przegrać w tie breaku 3:7. Dodatkowy „trzynasty” gem rozstrzygnął również o losach drugiego seta. Duque Marino obroniła w nim trzy setbole i wygrała 10:8.

20-letnia Kolumbijka po raz drugi w karierze osiągnęła ćwierćfinał turnieju WTA Tour i po raz drugi ma to miejsce w Bogocie. W 2008 roku przegrała mecz o półfinał z Argentynką Emilią Salerni, a teraz zagra z Klarą Zakopalovą (nr 7). Czeszka w drugiej rundzie pokonała Marię Korytcewą 1:6, 6:3, 6:4.

Catalina Castano przez długi czas była najlepszą tenisistką w Kolumbii, a w lipcu 2006 roku zajmowała nawet 35. miejsce w rankingu WTA. Aktualnie zajmuje jednak miejsce dopiero w trzeciej setce rankingu, a w Bogocie wystartowała dzięki „dzikiej karcie”. Reprezentantka gospodarzy rywalizacje zakończyła na drugiej rundzie, przegrywając z Pauline Parmentier 2:6, 4:6. Tenisistki te zagrały ze sobą już po raz drugi w Bogocie. Dwa lata temu górą była Castano.

Wyniki drugiej rundy:
Klara Zakopalova (Czechy, 7) – Marija Korytcewa (Ukraina) 1:6, 6:3, 6:4
Pauline Parmentier (Francja) – Catalina Castano (Kolumbia, WC) 6:2, 6:4
Mariana Duque Marino (Kolumbia) – Kristina Antoncziuk (Ukraina, Q) 76:(3), 7:6(10)