Dubaj: Williams w drodze po obronę tytułu

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com/barclaysdubaitennischampionships.com, foto: AFP

Wiktoria Azarienka będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w półfinale turnieju Barclays Dubai Tennis Championships. Białorusinka w imponującym stylu uporała się dziś z Wierą Zwonariową, wygrywając 6:1, 6:3. W drugiej parze o awans do finału zmierzą się Venus Williams oraz Shahar Peer.

Azarienka i Zwonariewa grały ze sobą po raz ostatni w czwartej rundzie tegorocznego Australian Open. Białorusinka zwyciężyła wówczas 4:6, 6:4, 6:0. Dziś do zwycięstwa tenisistce z Mińska wystarczyły tylko dwa sety. W pierwszej partii Azarienka wręcz zdeklasowała 25–letnią Rosjankę, oddając jej tylko jednego gema. W drugiej partii emocji było zdecydowanie więcej. Białorusinka decydujące przełamanie wywalczyła w ósmym gemie. Serwując przy stanie 5:3 Azarienka obroniła jeszcze break pointa i ostatecznie zakończyła zwycięsko mecz.

Coraz większe szansę na obronę tytułu ma Venus Williams. Dziś Amerykanka pokonała Anastazję Pawliuczenkową 6:3, 6:4. W drugiej partii Rosjanka prowadziła 3:1, ale od tego momentu zdołała ugrać tylko jednego gema. Był to trzeci mecz pomiędzy obiema tenisistkami i co ciekawe, dopiero pierwsze zwycięstwo Williams. W ubiegłym roku to 18-letnia Rosjanka wygrała z utytułowaną rywalką w Tokio oraz Pekinie.

Największą rewelacją turnieju w Dubaju jest Shahar Peer. W ubiegłym roku Izraelka nie dostała zgody na wjazd do Emiratów Arabskich, co odbiło się głośnym echem w świecie i zdecydowaną reakcją WTA Tour. W tegorocznej edycji Peer wyeliminowała już między innymi najwyżej rozstawioną w imprezie Carolinę Wozniacki. Dziś jej rywalką była Na Li. Chinka przegrywając 5:7, 0:3 skreczowała, ze względu na ból w plecach. W pierwszy secie Peer obronił setbola przy stanie 4:5.

Pod koniec pierwszego seta uderzyłam silnie z bekhendu, usłyszałam jakieś strzyknięcie w plecach i pomyślałam ‘O mój Boże,’” relacjonowała po meczu Na Li. „Wezwałam tainera, aby to sprawdził. Rozegrałam jeszcze kilka gemów, ale było coraz gorzej i gorzej, więc zrezygnowałam. Czułam się jakbym była cała w igłach. Cokolwiek zrobiłam czułam kłucie. To nie było dla mnie bezpieczne.”