Buenos Aires: zwycięski thriller Nalbandiana

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

David Nalbandian w swoim drugim meczu, od powrotu po kontuzji nadgarstka, rozegrał tenisowy thriller, pokonują Daniela Gimeno-Travera 6:7(5), 6:4, 7:6(7). W pozostałych środowych spotkaniach w Buenos Aires zwycięstwa odnosili reprezentanci Hiszpanii. Bardzo dobrą dyspozycję potwierdził Juan Carlos Ferrero, który wygrał z Marcosem Danielem 6:2, 6:4

Dużo emocji, a przede wszystkim radości sprawił David Nalbandian miejscowym kibicom. Argentyńczyk gra pierwszy turniej od maja zeszłego roku, po tym jak odniósł poważną kontuzję prawego nadgarstka, który miał operowany. Pochodzący z Cordoby tenisista potwierdził jednak, że do powrotu należycie się przygotował, zarówno fizycznie, jak i mentalnie. Jego spotkanie z Gimeno-Traverem trwało dwie godziny oraz czterdzieści sześć minut.

W decydującym secie Argentyńczyk prowadził już 5:3 i w dziewiątym gemie doprowadził do pierwszego meczbola. Hiszpan obronił się jednak asem serwisowym, a następnie odrobił stratę przełamania. W tie breaku Nalbandian miał kolejne szansę na skończenie meczu przy prowadzeniu 6:5, 7:6 oraz 8:7. Ostatnią z tych okazji wykorzystał, zapewniając sobie miejsce w ćwierćfinale turnieju Copa Telmex.

Kolejnym rywalem Nalbandiana będzie rozstawiony z numerem pięć Albert Montanes. W środę pokonał on swojego rodaka, kwalifikanta Pablo Andujara 6:3, 6:2.

Po wygraniu turnieju w Costa Do Sauipe tempa niezwalania Juan Carlos Ferrero. W drugiej rundzie były lider rankingu pokonał Marcosa Daniela 6:2, 6:4. Mecz trwał siedemdziesiąt pięć minut, a Brazylijczyk nie miał w nim nawet jednego break pointa.

O awans do półfinału Ferrero zagra ze swoim rodakiem, Santiago Ventura. 106. w rankingu Hiszpan, który do turnieju głównego przedzierał się przez eliminacje, pokonał rozstawionego z numerem siedem Victora Hanescu 6:4, 7:6(10). Był to pierwszy mecz pomiędzy oboma tenisistami.

Wyniki drugiej rundy:
Juan Carlos Ferrero (Hiszpania, 1) – Marco Daniel (Brazylia) 6:2, 6:4
Albert Montanes (Hiszpania, 5) – Pablo Andujar (Hiszpania, Q) 6:3, 6:2
Santiago Ventura (Hiszpania, Q) – Victor Hanescu (Rumunia) 6:4, 7:6(10)
David Nalbandian (Argentyna) – Daniel Gimeno-Traver (Hiszpania) 6:7(5), 6:4, 7:6(7)