Marsylia: przykra niespodzianka i jubileuszowe zwycięstwo

/ Anna Wilma , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

Olivier Rochus pokonał Gillesa Simona, rozstawionego z numerem pięć, wynikiem 7:5, 6:2 w pierwszej rundzie turnieju w Marsylii. Dla gospodarzy to przykra niespodzianka, ale Belgowi przyniosła dwusetny wygrany mecz w karierze. Z imprezą Open 13 pożegnał się również sensacyjny półfinalista z zeszłego tygodnia z San Jose, Denis Istomin.

Reprezentant Uzbekistanu najwyraźniej nie zdążył przystosować się do czasu europejskiego po powrocie ze Stanów Zjednoczonych. W dzisiejszej konfrontacji ze szczęśliwym przegranym, Josselinem Ouanna, przegrał 4:6, 6:1, 3:6. Francuz zaserwował dwanaście asów, wykorzystał dwie z czterech szans break pointowych i zdobył 69 punktów – dokładnie o jeden więcej od swojego przeciwnika. Spotkanie było dość krótkie jak na trzy sety – trwało godzinę i dwadzieścia sześć minut. Ouanna zastąpił w turniejowej drabince Christophe’a Rochusa, który wycofał się z zawodów z powodu kontuzji pleców.

Największą niespodzianką dnia była jednak wygrana drugiego z braci Rochusów, Oliviera, nad Gillesem Simonem 7:5, 6:2. Belg nie podał ani jednego asa, podczas gdy Francuz odnotował ich aż trzynaście. Niewiele mu to pomogło – musiał bronić czternastu break pointów i pięć razy sztuka ta mu się nie powiodła, co dało przewagę niżej notowanemu w zawodników. Rochus zapisał na swoim koncie 56 procent wszystkich rozegranych piłek i odnotował dwusetne zwycięstwo w ATP World Tour.

W innych spotkaniach w Marsylii Siergiej Stachowski po trzech setach walki pokonał Simone Bolelliego 6:3, 3:6, 6:4. Awans przypadł w udziale także Ilii Marczenko. Szczęśliwy przegrany z Ukrainy ograł Rubena Bemelmansa, reprezentującego Belgię.

Olivier Rochus (Belgia) – Gilles Simon (Francja, 5) 7:5, 6:2
Josselin Ouanna (Francja) – Denis Istomin (Uzbekistan) 6:4, 1:6, 6:3