Memphis: Domachowska przegrywa z odwieczną rywalką

/ Anna Wilma , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Dwie godziny z dziewięcioma minutami spędziła Marta Domachowska na centralnym obiekcie The Racquet Club of Memphis. Polka przegrała jednak spotkanie pierwszej rundy gry pojedynczej z kwalifikantką Sofią Arvidsson 7:5, 4:6, 3:6.

W ubiegłym tygodniu trzecia tenisistka Polski awansowała do półfinału imprezy ITF w Midland, pokonując po drodze same wyżej notowane przeciwniczki: Vanię King, Lilię Osterloh i Anne Keothavong. Uległa dopiero Elenie Baltachy, reprezentującej Wielką Brytanię. Po tym występie Domachowska awansowała na 125. miejsce w rankingu WTA.

Z dzisiejszą swoją przeciwniczką, Sofią Arvidsson (zajmującą w światowej klasyfikacji 102. pozycję), warszawianka spotyka się bardzo często na korcie. Panie grały ze sobą pięć razy (nie licząc poniedziałkowego meczu w Memphis). Po raz pierwszy trafiły na siebie… właśnie w Memphis, w finale edycji 2006. Jak pamiętamy, górą była Szwedka. Jeszcze w tym samym roku rywalizowały w Tokio (wygrała Domachowska), a potem w Linzu (znów wygrała Arvidsson). Ich dwie ostatnie konfrontacje miały miejsce w turnieju Australian Open: w 2008 lepsza była Polka, w 2010 – Skandynawka.

W dzisiejszym starciu tenisistki rozegrały łącznie 217 punktów, z czego Arvidsson zdobyła 51 procent. Warszawianka popełniała więcej podwójnych błędów serwisowych i zmarnowała aż dziesięć szans na przełamanie podania rywalki. Szwedka nie wytrzymała presji w secie pierwszym, ale potem zdystansowała Polkę, tracąc w dwóch następnych odsłonach zaledwie siedem gemów. Marta Domachowska przegrała więc wynikiem 7:5, 4:6, 3:6.

Była pierwsza rakieta naszego kraju po raz ostatni wygrała mecz w drabince głównej turnieju WTA w lipcu 2009 roku w drugiej rundzie w Stambule, kiedy to była lepsza od Aravane Rezai 6:3, 4:6, 6:4.

Polka występuje w Memphis także w grze podwójnej. Jej partnerką jest powracająca po wyleczeniu kontuzji Brytyjka Anne Keothavong, a pierwszymi rywalkami zostały Amerykanki, Melanie Oudin i Shenay Perry.

Sofia Arvidsson (Szwecja, Q) – Marta Domachowska (Polska) 5:7, 6:4, 6:3