Buenos Aires: pierwsza niespodzianka

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

Już pierwszy dzień turnieju Copa Telmex w Buenos Aires przyniósł sporą niespodziankę. Z turniejem pożegnał się rozstawiony z numerem trzy Nicolas Alamgro, który w trzech setach uległ swojemu rodakowi Danielowi Gimeno-Traverowi. Po przeszło dziewięciomiesięcznej przerwie na korty powrócił David Nalbandian, ale jego mecz został przerwany przez opady deszczu.

Nicolas Almagro drugi rok z rzędu odpadł z turnieju w Buenos Aires po pierwszym meczu, chociaż we wcześniejszych latach dochodził tu do półfinału oraz dwukrotnie do ćwierćfinału. Tym razem 24-latka z Murcji zatrzymał 80. w rankingu Daniel Gimeno-Traver. Spotkanie miało zacięty przebieg, a jego dwa pierwsze sety kończyły się tie breakami. Partie otwarcia zapisał na swoje konto wyżej z notowanych Hiszpanów. W drugim secie Almagro nie wykorzystał dwóch okazji na przełamanie i tym razem okazał się słabszy w tie breaku. W całej trzeciej partii doszło tylko do jednego break pointa, którego na przełamanie zamienił Gimeno-Traver. Mecz trwał dwie godziny oraz dwadzieścia dziewięć minut.

O awans do ćwierćfinału Daniel Gimeno-Traver zagra z Davidem Nalbandianem lub Potito Starace. Bliżej awansu jest Argentyńczyk, który pierwszego seta wygrał pewnie 6:2. Dalszą rywalizację uniemożliwiły opady deszczu. Dla Nalbandiana występ w Buenos Aires jest pierwszym turniejem od maja ubiegłego roku. Argentyńczyk miał poważne problemy z prawym nadgarstkiem, który 13 maja był operowany. Pierwotnie tenisista z Cordoby wrócić miał na korty już przy okazji Australian Open, jednak nastąpiło to nieco później.

Pierwszym tenisistom rozstawionym, który zapewnił sobie udział w drugiej rundzie zmagań jest Victor Hanescu. Występujący z numerem siedem Rumun w godzinę i dwadzieścia sześć minut pokonał reprezentanta gospodarzy, grającego z „dziką kartą” Eduardo Schwanka 6:3, 7:5. Był to drugi mecz pomiędzy oboma tenisistami. Hanescu zrewanżował się Argentyńczykowi za porażkę w 2008 roku, w Metz.

Wyniki pierwszej rundy:
Daniel Gimeno-Traver (Hiszpania) – Nicolas Almagro (Hiszpania, 3) 6:7(4), 7:6(6), 6:3
Victor Hanescu (Rumunia, 7) – Eduardo Schwank (Argentyna, WC) 6:3, 7:5
David Nalbandian (Argentyna) – Potito Starace (Włochy) 6:2 – dokończony zostanie we wtorek