Bergamo: Przysiężny zwycięzcą meczu bez przełamań

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com, foto: Dominik Kulaszewicz (orangeprokomopen.pl)

Michał Przysiężny powoli przyzwyczaja swoich kibiców do ciągłych zwycięstw. Po fantastycznej końcówce poprzedniego sezonu 25-letni głogowianin zaczyna błyszczeć także w tym roku. W minionym tygodniu wygrał challenger ATP w Kazaniu, a teraz równie dobrze radzi sobie w innej imprezie tego cyklu rozgrywanej we włoskim Bergamo. W czwartek pokonał 7:6(4), 7:6(1) Siergieja Bubkę i awansował do ćwierćfinału rozgrywek.

Spotkanie drugiej rundy stało na bardzo wysokim poziomie pod względem serwisu. W całym meczu nie doszło do ani jednego przełamania, a obaj tenisiści łącznie odnotowali 28 asów (z czego 13 Przysiężnego). 25-letni Polak przeżywał momenty grozy jedynie w końcówce pierwszego seta, gdy musiał bronić piłek setowych. Popularnemu Ołówkowi udało się oddalić zagrożenie i sięgnąć o zwycięstwo w inauguracyjnej odsłonie. W drugim secie tylko Przysiężny miał pojedynczą szansę na przełamanie, ale jej nie wykorzystał. Ponownie doszło do tie breaka i drugi singlista naszego kraju ponownie wygrał w nim wszystkie punkty przy własnym podaniu. Tym razem jego zwycięstwo nie podlegało jakiejkolwiek dyskusji, gdyż oddał 23-letniemi Ukraińcowi (synowi znakomitego tyczkarza) zaledwie jeden punkt. Mecz trwał równe półtorej godziny.

Ćwierćfinałowy rywal Michała Przysiężnego nie jest jeszcze znany. Wyłoni go pojedynek rozstawionego z „jedynką” Michaiła Kukuszkina z grającym z „dziką kartą” Gillesem Mullerem. Za awans do grona najlepszych ośmiu tenisistów turnieju w Bergamo Polak otrzyma 17 punktów do rankingu oraz wzbogaci się o 1245 euro. Zdobycz ta umożliwi mu kolejny awans w rankingu ATP. Obecnie głogowianin zajmuje najwyższe w karierze, 145. miejsce.