Melbourne: zaprzepaszczona szansa Kubota i Maracha

/ Michał Jaśniewicz , źródło: australianopen.com, foto: AFP

Łukasz Kubot i Oliver Marach nie powtórzą zeszłorocznego półfinału Australian Open. Polsko-austriacki duet w trzeciej rundzie przegrał z Chorwatem Ivo Karloviciem oraz Serbem Dusanem Vemiciem 6:2, 6:7(11), 6:7(4), nie wykorzystując dwóch meczboli.

Dzisiejsze spotkanie, rozgrywane na Margaret Court Arena, rozpoczęło się po myśli Kuboto oraz Marach, którzy wygrali pierwszego seta, z podwójnym przełamanie na koncie. W drugim secie doszło do dramatycznej rozgrywki tie breakowej. Polak i Austriak mieli w niej dwie okazje na skończenie spotkania, ale żadnej z nich nie zdołali wykorzystać i ostatecznie doszło do trzeciego seta.

Decydującą partię lepiej rozpoczęli Karlović oraz Vemić, którzy jako pierwsi zdobyli przełamanie. „Nasz” duet straty zdołał odrobić i o losach awansu do ćwierćfinału zadecydował tie break. Ten od początku ułożył się po myśli chorwacko-serbskiego duetu. Kubot i Marach zdołali obronić jednego meczbola, jednak przy drugim ta sztuka już się nie powiodła.

W zeszłym sezonie Łukasz Kubot i Oliver Marach byli rewelacją deblowego Australian Open, przegrywając dopiero mecz o finał z Maheshem Bhupathim oraz Markiem Knowlesem.

W środę ćwierćfinał gry podwójnej rozegra Agnieszka Radwańska. Polka oraz Rosjanka Maria Kirilenko zmierzą się z Australijką Sally Peers i Brytyjką Laurą Robson. Będzie to ostatni mecz dnia na korcie centralnym.

Trzecia runda debla:
I. Karlović, D. Vemić (Chorwacja, Serbia) – Ł. Kubot, O. Marach (Polska, Austria, 5) 2:6, 7:6(11), 7:6(4)