Melbourne: Kania i Marienko w drugiej rundzie, przegrana duetu Zaniewskich

/ Anna Wilma , źródło: australianopen.com, foto: australianopen.com

Ze zmiennym szczęściem występowały w poniedziałek w Melbourne polskie juniorki. Paula Kania i partnerująca jej Anna Arina Marienko awansowały do drugiej rundy gry podwójnej. Tymczasem rozstawione z numerem siedem Marina Zaniewska i Sandra Zaniewska zostały pokonane przez niżej notowane rywalki.

Marina i Sandra na korcie numer pięć przegrały z Hao Chen Tang i Kobkanok Upapong 6:1, 6:7(5), 6-10. Spotkanie było wyrównane, choć pierwsze minuty tego nie zapowiadały. W pierwszych siedmiu gemach Polka i Ukrainka straciły tylko jednego gema. Zawodniczki z Tajwanu i Tajlandii postanowiły jednak powalczyć i drugą partię wygrały w tie-breaku. Mistrzowski tie-break rozstrzygnęły na własną korzyść i zajęły miejsce w drugiej rundzie.

Tam czeka je potyczka z Paulą Kanią i Anną Ariną Marienko. Polka i Rosjanka triumfowały dzisiaj na korcie dziewiętnastym nad Nour Abbes i Ons Jabeur 3:6, 6:3, 10-8. Tunezyjki okazały się wymagającymi rywalkami. Pierwszego seta wygrały do trzech, podkreślając swoją przewagę nad Paulą i Anną. W drugiej odsłonie "nasz" debel grał zdecydowanie lepiej, popełniał mniej błędów, co od razu znalazło odzwierciedlenie w wyniku. O losach awansu zdecydował tie-break mistrzowski, w minimalnym stosunku punktów rozstrzygnięty na korzyść Kanii i Marienko.

Zarówno Paula Kania, jak i Sandra Zaniewska, nadal rywalizują w grze pojedynczej. Wczoraj obydwu naszym tenisistkom udało się awansować do drugiej rundy tych rozgrywek.

Pierwsza runda debla:
H. Tang, K. Upapong (Chiny, Tajlandia) – M. Zaniewska, S. Zaniewska (Ukraina, Polska, 7) 1:6, 7:6(5), 10-6
P. Kania, A. Marienko (Polska, Rosja) – N. Abbes, O. Jabeur (Tunezja) 3:6, 6:3, 10-8

Niespodziewanie to Łukasz Kubot jako jedyny polski singlista dotarł do drugiego tygodnia rozgrywek w Melbourne. Z Tenisklubem możesz śledzić poczynania naszych najlepszych zawodników oraz licznego grona juniorów w Australian Open 2010!