Melbourne: wyborny początek juniorek

/ Michał Jaśniewicz , źródło: australianopen.com/itftennis.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Bardzo udanie zmagania w juniorskim Australian Open rozpoczęły polskie zawodniczki. Awans do drugiej rundy zapewniły sobie w niedzielę Sandra Zaniewska oraz Paula Kania.

Zaniewska w juniorskim Australian Open występuje po raz trzeci. W ubiegłym roku w rywalizacji singlowej przegrała w drugiej rundzie, ale prawdziwy sukces osiągnęła w deblu, gdzie razem z Serbką Aleksandrą Krunić doszły do finału. Dziś 18-letnia katowiczanka pokonała Chinkę Min Liu 6:4, 6:3. Spotkanie trwało godzinę oraz dwadzieścia siedem minut. Aż jedenaście gemów kończyło się w breakami, z czego siedem na swoje konto zapisała Polka.

Szalenie trudne zadanie czeka Sandrę Zaniewską w drugiej rundzie, gdyż jej rywalką będzie najwyżej rozstawiona z turnieju Timea Babos. Węgierka w maju skończy dopiero siedemnaście lat, a już jest wiceliderką rankingu deblowego. W tym roku wygrała turniej juniorski w australijskim Traralgon. W Melbourne Babos pokonał dziś reprezentantkę gospodarzy Ashling Summer 6:1, 7:6(2).

Bardzo udany debiut w juniorskim Australian Open odnotowała Paula Kania. 17-latka z Sosnowca pokonała Polinę Pechową 6:2, 4:6, 6:3. Młode tenisistki rywalizował przez godzinę oraz czterdzieści osiem minut. W decydującym secie Kania wykorzystała trzy z czterech szans na przełamanie, raz tracąc własne podanie. Rywalką Polki w kolejnej rundzie będzie rozstawiona z numerem dziesięć Ukrainka Maryna Zaniewska.

Zarówno Sandra Zaniewska, jak i Paula Kania rozegrają w poniedziałek swoje pierwsze mecz w grze podwójnej. Obie zawodniczki występuje w parze z zagranicznymi partnerkami.