Melbourne: Kubot wyrównał osiągnięcie z US Open

/ Michał Jaśniewicz , źródło: australianopen.com, foto: AFP

Dobra passa polskich tenisistów podczas tegorocznego Australian Open trwa! Miejsce w trzeciej rundzie zapewnił sobie dziś Łukasz Kubot, pokonując Santiago Giraldo 6:4, 3:6, 6:3, 6:1.

Dla Łukasza Kubota tegoroczny występ w Melbourne jest debiutem singlowym w tej imprezie, a trzecim w ogóle indywidualnym startem w turnieju wielkoszlemowym. Polak wyrównał już swoje najlepsze osiągnięcie z tych najbardziej prestiżowych zawodów. Podobnie jak przed czterema laty w US Open, tak teraz w Australian Open jest w trzeciej rundzie zmagań. W 2006 roku przegrał w Nowym Jorku z Nikołajem Dawydienko, zaś w Australii zagra z innym Rosjaninem – Michaiłem Jużnym.

Polak start w Melbourne rozpoczął od trzysetowego zwycięstwa na Mischą Zverevem. Dziś nasz tenisista jedną partię przegrał, ale jego przewaga nad 114. w rankingu Kolumbijczykiem nie podlegała dyskusji. Kubot w dwóch pierwszych setach dzisiejszej konfrontacji miał nieco problemów z serwisem i tak w partii otwarcia raz został przełamany, zaś w drugiej odsłonie dwukrotnie. Po przegranym secie Polak jednak zdołał się maksymalnie zmobilizować i do końca meczu swojego serwisu już nie przegrał. W trzeciej partii Kubot wywalczył decydującego breka w szóstym gemie, a w czwartym secie aż trzykrotnie przełamał rywala. Spotkanie trwało dwie godziny oraz czterdzieści trzy minuty.

Bez wątpienia prawdziwe schody zaczną się dla Łukasza Kubota w trzeciej rundzie. Rywal Polaka, Michaił Jużnyj prezentuje w Melbourne bardzo wysoką formę. W pierwszej rundzie Rosjanin, po pięciosetowej batalii, pokonał Richarda Gasqueta, a dziś stracił zaledwie cztery gemy w meczu z Janem Hajkiem.

Łukasz Kubot występuje w Australian Open oczywiście także w deblu, gdzie wraz z Oliverem Marachem są rozstawieni z numerem pięć. W pierwszym spotkaniu polsko-austriacki duet pokonał Juana Ignacio Chelę oraz Daniela Gimeno-Travera 6:7(1), 6:3, 6:1, a w drugiej rundzie zagrają jutro z Igorem Kunicynem oraz Dudi Selą.