Melbourne: Kubot i Marach meldują się w drugiej rundzie

/ Anna Wilma , źródło: australianopen.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Polscy kibice mogą być bardzo zadowoleni po pierwszym dniu rywalizacji par deblowych wielkoszlemowego Australian Open. W Melbourne do drugiej rundy tej konkurencji awansowała w komplecie piątka naszych reprezentantów. Łukasz Kubot i Olivier Marach pokonali Juana Ignacio Chelę i Daniela Gimeno Traver 6:7(1), 6:3, 6:1.

W tym roku Łukasz Kubot i Olivier Marach to już jeden z najbardziej liczących się debli w światowej rywalizacji. Panowie rozpoczęli właśnie w Australii swój znakomity sezon 2009, dochodząc na twardych kortach stolicy stanu Victoria aż do półfinału! W tegorocznej edycji zostali rozstawieni z numerem pięć i ochoczo przystąpili do obrony cennych punktów rankingowych.

Ich pierwszymi przeciwnikami byli Juan Ignacio Chela i Daniel Gimeno Traver. Argentyńczyk i Hiszpan to dość przypadkowo połączona para, nie występowali ze sobą w poprzednim roku. Żaden z nich w bieżącym sezonie nie grał w turniejach deblowych. Hiszpańskojęzyczny duet zamierzał jednak w Melbourne powalczyć i już w pierwszym secie zaskoczył wyżej notowanych Kubota i Maracha. Chela i Traver pilnowali swoich gemów serwisowych i w tie-breaku zdecydowanie znokautowali Polaka i Austriaka, oddając im tylko jeden punkt.

W tym momencie w grze Łukasza i Oliviera nastąpił przełom. To oni zaczęli w swoim stylu dominować na korcie, przełamywać podania przeciwników i zwiększać swoją przewagę. Efekt był natychmiastowy – dwa kolejne sety wygrane odpowiednio do trzech i do jednego. I oczywiście nagroda główna – awans do drugiej rundy rywalizacji.

"Nasz" międzynarodowy debel pozna swoich przeciwników jutro. Zostaną oni wyłonieni w konfrontacji Igora Kunicyna i Dudiego Seli z Marco Chiudinellim i Viktorem Troickim.

Pierwsza runda debla:
Ł. Kubot, O. Marach (Polska, Austria, 5) – J. Chela, D. Traver (Argentyna, Hiszpania) 6:7(1), 6:3, 6:1

Z Tenisklubem nie ominiesz żadnej ważnej informacji z areny Australian Open! Już teraz możesz zobaczyć: