Melbourne: Przysiężny w finale eliminacji

/ Michał Jaśniewicz , źródło: australianopen.com, foto: AFP

Michał Przysiężny jest krok od swojego pierwszego występu w turnieju głównym Australian Open. W drugiej rundzie eliminacji Polak pokonał Noama Okuna 2:6, 7:5, 6:1. W decydującym spotkaniu zmierzy się z reprezentantem gospodarzy Matthew Ebdenem.

Przysiężny ma za sobą bardzo udany zeszłoroczny sezon, w którym udało mu się awansować do drugiej setki rankingu ATP. Ten rok zaczął od występu w Doha, gdzie w drugiej rundzie eliminacji przegrał, po zaciętym spotkaniu, z Benjaminem Beckerem.

Występ w Melbourne Przysiężny rozpoczął od zwycięstwa nad Tunezyjczykiem Malekiem Jazirim 6:3, 6:4. Dzisiejsze spotkanie z Noamem Okunem dla naszego tenisisty miało dużo bardziej zacięty przebieg i trwało godzinę oraz czterdzieści dziewięć minut. W decydującym secie Przysieżny znakomicie serwował, przegrał przy własnym podaniu tylko dwie piłki, a sam dwukrotnie przełamał rywala.

O awans do turnieju głównego 26-letni Polak zagra z Matthew Ebdonem. Australijczyk zajmuje w rankingu ATP 250. pozycję, a dziś pokonał Hiszpana Adriana Menedeza-Maceirasa 6:4, 1:6, 7:5.