Sydney: Baghdatis eliminuje Hewitta

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: AFP

Żaden tenisista rozstawiony nie zagra w półfinałach turnieju Medibank International Sydney. Szansę na swój piąty tytuł w tej imprezie stracił faworyt gospodarzy Lleyton Hewitt, który uległ Marcoswi Baghdatisowi 6:4, 2:6, 3:6. Coraz bliżej powrotu do światowej czołówki jest Richard Gasquet. Francuz pokonał dziś w dwóch setach Potito Starace.

Hewitt i Baghdatis po raz ostatni grali ze sobą dwa lata temu podczas Australian Open. Spotkanie to, ze względu na swoją dramaturgię, przeszło do historii wielkoszlemowej imprezy w Melbourne. Trwało on cztery godziny oraz czterdzieści trzy minuty i zakończyło się o 4:34 nad ranem zwycięstwem Hewitta. Dziś Cypryjczykowi powiódł się rewanż.

Mecz zaczął się udanie dla reprezentanta gospodarzy. Wywalczony w trzecim gemie break zapewnił Hewittowi zwycięstwo w pierwszym secie. W drugiej odsłonie Australijczyk przełamał Baghdatisa na 2:1, ale od tego momentu nie zdobył już gema w secie. W trzeciej partii, podobnie jak pierwszej, zadecydował tylko jeden break. Tym razem zdobył go jednak Cypryjczyk, a doszło do tego w czwartym gemie. Spotkanie trwało godzinę oraz pięćdziesiąt dziewięć minut.

Jestem bardzo zadowolony ze sposobu w jaki gram,” przyznał po meczu Baghdatis. „Czuję się zdrowy, żadnych kontuzji, nic mnie nie boli, więc podejrzewam że potrzebuję jeszcze kilku spotkań i moja optymalna dyspozycja będzie powoli wracać.

Swoje spotkanie przegrał dziś drugi przedstawiciel gospodarzy w ćwierćfinale. Peter Luczak musiał uznać wyższość Mardy Fisha, ulegając mu 6:7(5), 2:6. O finał Amerykanin zagra z Baghdatisem.

Drugą parę półfinałową tworzy dwóch Francuzów. Richard Gasquet w ubiegłym tygodniu osiągnął ćwierćfinał zawodów w Brisbane, ulegając w nim Andy Roddicowi. W Sydney jest już o jeden stopień wyżej. Aktualnie 53. w rankingu Francuz pokonał Potito Starace 6:3, 7:6(7). W tie breaku drugiego seta Włoch prowadził 4:1, ale przewagi nie zdołał utrzymać do końca.

Nie jest to jeszcze mój najlepszy tenis, ponieważ w zeszłym roku nie grałem za dużo, ale nie jest źle,” stwierdził Richard Gasquet. „Myślę, że gram dobrze i nieźle serwuję, a co najważniejsze cieszę się z gry i obecności tutaj.

O finał Gasquet zagra z Julienem Benneteau, który pokonał dziś argentyńskiego kwalifikanta Leonardo Mayera 6:4, 6:7(5), 6:0. Spotkanie trwało dwie godziny oraz czternaście minut.