Sydney: Kubot i Marach w ćwierćfinale

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Udanie rozpoczęli zmagania w Sydney Łukasz Kubot i Oliver Marach. Polsko-austriacki duet pokonał w pierwszej rundzie Michaela Llodrę oraz Andy Rama 6:4, 7:6(4).

Kubot tegoroczny sezon rozpoczął występem w Doha, gdzie w singlu doszedł do ćwierćfinału, zaś w deblu, występując w parze ze Stevem Darcisem, odpadł już po pierwszym meczu. Z kolei Marach występem w Sydney inauguruje nowy sezon.

Pierwszy wspólny mecz w nowym roku Łukasz Kubot i Oliver Marach rozpoczęli od zwycięstwa, chociaż nie przyszło ono im łatwo. W pierwszym secie o triumfie polsko-austriackiego duetu zadecydował tylko jeden break. W drugiej odsłonie obie pary wywalczyły po jednym przełamaniu, ale w tie breaku 7:4 wygrali Kubot oraz Marach. Spotkanie trwało godzinę oraz dwadzieścia dziewięć minut.

W ćwierćfinale rywalami Polaka i Austriaka będą Brytyjczyk Ross Hutchins oraz Australijczyk Jordan Ker.

Wyniki pierwszej rundy:
Ł. Kubot, O. Marach (Polska, Austria, 3) – M. Llodra, A. Ram (Francja, Izrael) 6:4, 7:6(4)