Hobart: kontuzja wyklucza Safarovą z rywalizacji

/ Anna Wilma , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Katerina Bondarenko awansowała do drugiej rundy turnieju w Hobart po tym, jak jej przeciwniczka, Lucie Safarova, poddała się w połowie trzeciego seta. Pierwszy dzień rozgrywek na Tasmanii odbył się bez większych niespodzianek – w kolejnej fazie zawodów zameldowały się wszystkie cztery grające tenisistki rozstawione.

Młodsza z ukraińskich sióstr jako jedyna w niedzielę została zmuszona do trzysetowej walki. W pierwszym secie nic nie zapowiadało problemów dla rozstawionej z numerem trzy Kateriny. Zawodniczka z Charkowa wygrała pewnie, do dwóch, nie znajdując się nawet w sytuacji zagrożenia serwisu. W drugiej odsłonie Safarova rzuciła jednak do walki wszystko, czym aktualnie dysponowało. W efekcie każda z pań odnotowała po dwa przełamania i doszło do tie-breaka – w nim Czeszka była lepsza 7-4. Po rozegraniu pięciu gemów trzeciego seta Lucie zgłosiła, że chce zejść z kortu i nie może dalej grać. Przyczyną decyzji Safarovej była kontuzja mięśni klatki piersiowej. Była to druga konfrontacja tych tenisistek. Pierwsza miała miejsce w 2005 roku w portugalskim Estoril. Wówczas, po trzech wyrównanych setach, lepsza była reprezentantka Republiki Czeskiej. Bondarenko w drugiej rundzie w Hobart zagra albo z Melanie Oudin, albo z Sarą Errani.

W obozie ukraińskim było co świętować. Swój mecz pierwszej rundy wygrała bowiem także Alona Bondarenko. Starsza z sióstr pokonała 6:4, 6:1 Sybille Bammer. Ukrainka spędziła na korcie półtorej godziny. Jej gra była spokojna, starała się wykorzystać każde potknięcie Austriaczki. A tych nie brakowało, Bammer popełniła pięć podwójnych błędów serwisowych i piętnaście razy musiała się bronić przed stratą własnego gema. Panie spotkały się na korcie po raz trzeci (ale po raz pierwszy od roku 2004) i po raz trzeci wygrała Bondarenko. Jej najbliższą przeciwniczką będzie Francuzka Alize Cornet.

Główna faworytka Moorilla Hobart International, Anabel Medina Garrigues, także znalazła się w drugiej rundzie. Hiszpanka ograła ubiegłoroczną finalistkę, Ivetę Benesovą 7:5, 6:3. Mecz, poza pierwszym setem, w całości był zdominowany przez wyżej notowaną tenisistkę. Medina wykorzystała wszystkie szanse na przełamanie podania Czeszki i zapisała na swoim koncie 56 procent wszystkich rozegranych punktów. W konfrontacjach tych dwóch zawodniczek Garrigues wyszła na prowadzenie 3:1. Teraz czeka na swoją przeciwniczkę w meczu drugiej rundy. Będzie nią jedna z Rosjanek, albo Ałła Kudriawcewa, albo Jekatierina Makarowa.

Anabel Medina Garrigues (Hiszpania, 1) – Iveta Benesova (Czechy) 7:5, 6:3
Katerina Bondarenko (Ukraina, 3) – Lucie Safarova (Czechy) 6:2, 6:7(4), 3:2 i krecz Safarovej
Alona Bondarenko (Ukraina, 4) – Sybille Bammer (Austria) 6:4, 6:1

Sprawdź komplet wyników wprost z malowniczej Tasmanii!