Chennai: Cilić krok od obrony tytułu

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: AFP

Tylko jedno zwycięstwo dzieli Marina Cilicia od drugiego z rzędu triumfu w Chennai. W półfinale zawodów Aircel Chennai Open Chorwat pewnie pokonał Janko Tipsarevicia i o tytuł zagra ze Stanislasem Wawrinką.

Po dzisiejszym spotkaniu Cilić ma imponujący bilans meczów w Chennai (12-1). W ubiegłym sezonie wygrał on tu całą imprezę, zaś w 2008 roku był w półfinale. Pochodzący z Hercegowiny tenisista w osiemdziesiąt cztery minuty pokonał dziś Tipsarevicia 6:1, 6:3. W pierwszym secie Serb ani razu nie zdołał utrzymać własnego podania. W drugim secie sztuka ta powiodła mu się trzykrotnie, ale na zwycięstwo było to zdecydowanie za mało. Była to czwarta konfrontacja pomiędzy tymi tenisistami i czwarte zwycięstwo Cilicia.

21-letni reprezentant Chorwacji po raz szósty wystąpi w finale turnieju ATP Tour, stojąc przed szansą na zdobycie swojego czwartego tytułu. Zadania nie będzie miał jednak łatwego, gdyż drugim finalistą został Stanislas Wawrinka, z którym Cilić nigdy jeszcze nie wygrał, a grali oni ze sobą czterokrotnie.

Dziś Szwajcar rozegrał niezwykle zacięte spotkanie z Dudi Selą, wygrywając 6:4, 2:6, 7:5. W decydującym secie to reprezentant Izraela jako pierwszy wywalczył przewagę breaka. Szwajcar jednak straty odrobił, a w dwunastym gemie zdobył przełamanie, które zapewniło mu miejsce w finale. Spotkanie to trwało dwie godziny oraz trzydzieści dwie minuty.