Chennai: ciężka przeprawa Cilicia

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: AFP

Pierwsze mecze drugiej rundy turnieju w Chennai nie przyniosły większych niespodzianek. Do ćwierćfinału awansowali m.in. Marin Cilić (nr 2) oraz Janko Tipsarević (nr 4). Wyjątkowo trudną batalię stoczył dziś Chorwat, który przez ponad jedenaście kwadransów rywalizował z Marcelem Granollersem.

21-letni Cilić broni w Chennai tytułu zdobytego przed rokiem. W półfinale pokonał wówczas Granollersa 6:4, 6:3. Dziś tenisista hiszpański był bliski zrewanżowania się wyżej notowanemu rywalowi. Pierwszego seta tenisista z Barcelony wygrał po tie breaku 7:3. Chorwat zdołał straty odrobić, triumfując w drugiej partii 6:3. W decydującej odsłonie to Hiszpan jako pierwszy wywalczył przewagę breaka, jednak nie zdołał utrzymać jej do końca. Ostatecznie Cilić zwyciężył, po dwóch godzinach i czterdziestu sześciu minutach rywalizacji, 6:7(3), 6:3, 6:4.

W ćwierćfinale rywalem obrońcy tytułu będzie Santiago Giraldo. Zajmujący 107. miejsce w rankingu Kolumbijczyk nadspodziewanie łatwo pokonał Jana Hajka 6:4, 6:2 i po raz pierwszy w karierze znalazł się w ćwierćfinale turnieju ATP Tour.

W rywalizacji singlowej Aircel Chennai Open nie ma już reprezentantów gospodarzy. Dziś porażkę poniósł zeszłoroczny finalista imprezy, Somdev Devvarman. Zawodnik z Indii zdołał ugrać zaledwie trzy gemy w konfrontacji z Janko Tipsareviciem.