Szukin lepszy od Zabalety w Bastad

/ Jarosław Skoczylas , źródło: swedishopen.org, foto: atptennis.com

Jurij Szukin awansował do drugiej rundy turnieju Catella Swedish Open, który jest rozgrywany w szwedzkim Bastad (pula nagród 353 450 euro). Rosyjski zawodnik, który musiał się przebijać przez eliminacje, pokonał w dzisiejszym meczu Mariana Zabaletę, który jest jednym ze specjalistów gry na nawierzchni ziemnej.

W pierwszym secie tego spotkania niemal bezbłędnie grający Rosjanin, nie miał problemów z wygrywaniem akcji ze średnio grającym Argentyńczykiem. Zabaleta grał niemrawo, praktycznie w ogóle nie biorąc udziału w ofensywie, co jest wodą na młyn dla takich zawodników jak Szukin. Rosjaninowi udało się dwukrotnie przełamać serwis rywala, dzięki czemu tę partię zapisał na swoją korzyść.

Zupełnie odwrotna sytuacja miała miejsce w drugiej odsłonie tego pojedynku, kiedy to bardzo dobrze zaczął się prezentować Mariano Zabaleta. Argentyńczyk popełniał bardzo mało niewymuszonych błędów, dzięki czemu mógł prowadzić z rywalem zdecydowanie bardziej skuteczną grę. Przyniosło to identyczny efekt – wysoka wygrana w secie, 6:1.

Najbardziej wyrównaną rywalizację oglądaliśmy w decydującym secie, kiedy to obaj tenisiści stworzyli ciekawy spektakl, niekoniecznie na wysokim poziomie. W całym secie doszła aż do pięciu przełamań, autorem trzech z nich był Rosjanin. To właśnie Szukin po blisko dwóch godzinach i piętnastu minutach, mógł się cieszyć z wygranej.