Londyn: piękny horror

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: AFP

Tie break trzeciego seta zadecydował o losach drugiego półfinału turnieju ATP World Tour Finals. Juan Martin Del Potro pokonał Robina Soderlinga 6:7(1), 6:3, 7:6(3) i w finale zmierzy się z Nikołajem Dawydienką.

Dwie godziny oraz jedenaście minut tenisa na najwyższym poziomie obejrzeli kibice  licznie zgromadzeni w O2 Arena. Podobnie jak w pierwszym półfinale tak i w drugim doszło do niezwykle emocjonującej, trzysetowej batalii.

W pierwszym secie obyło się bez breaków. Chociaż w trakcie tej partii lepsze wrażenie sprawiał Del Potro, który miał cztery szanse na przełamanie, to jednak tie break był popisem bardziej doświadczonego Soderlinga. 25-letni Szwed oddał mistrzowi US Open tylko jedną piłkę w tej rozgrywce. Drugi set to ciąg dalszy serwisowych popisów obu tenisistów. Szwed odnotował w tej odsłonie osiem asów, ale przy stanie 3:4 został w końcu przełamany, a po chwili Del Potro wyrównał stan meczu.

Trzecia partia to prawdziwa huśtawka nastrojów. Soderling zaczął coraz lepiej operować returnami i to poskutkowało wywalczeniem breaka w szóstym gemie. Radość Szweda nie trwała jednak długo, gdyż Del Potro stratę natychmiast odrobił. W efekcie o wszystkim zadecydować musiał tie break. Tego zdecydowanie lepiej rozpoczął Argentyńczyk, który wygrał cztery pierwsze punkty. Szwed zdołał doprowadzić do stanu 2:4, jednak ostatnie słowo należało do 21-latka z Tandil.

Juan Martin Del Potro po raz drugi występuje w turnieju mistrzów. W ubiegłym roku wygrał tylko jedno spotkanie grupowe i nie awansował do półfinału. Niedzielny mecz finałowy singla rozpocznie się o 15:30. Dwie godziny wcześniej w finale debla zagrają Bob i Mike Bryanowie z Maksem Mirnym oraz Andy Ramem.

Wynik półfinału:
Juan Martin Del Potro (Argentyna) – Robin Soderling (Szwecja) 6:7(1), 6:3, 7:6(3)